Probblem s wipe co tu uz nekolikrat napsal madhunterj je v tom ze kdyz byl na AN wipe vzdy to bylo zrhuba uprostred dění...zazil jsem tu jeden wipe a to pri prechoduu z patche 3.1.3. na 3.2.0. To bylo uprostred wotlku kdyz mel ten datadisk co nabidnout , na ofiku se tou dobou otviralo ToCko a ICC a lidi se meli na co tesit. Dneska je tak malo lidi jako si ty kteri by si ten datadisk zahrali znoiva ze to nema cenu delat a opravdu je spis pravdepodobnejsi ze vic lidi odejde nez ze by to nalakalo nekoho novyho. Wotlk se skoro blizi k tomu co bylo a je TBC...uslysis spousty lidi jak by strasne moc chteli hrat na TBC servru ale kdyz ho na projektu udelas nepujde tam skoro nikdo. Prvni tyden 150 + lidi a s kazdym dalsim dnem pocet lidi zacne klesat a po mesici tam jsou 3 + jedno GM. (presne takle uz tu dvakrat dopadl pokus o preTBC server). Za me osobne kdyby byl na AN wipe tak uz se nikdy nevratim. Posledni k tomu co chci rict je to ze dejte si bacha na navrhovani wipe a dalsi diskuse o tom protoze GM, jak se zacne resit tohle locknou topic s vetou ze wipe nebude a konec. An podle me dlouhodobe nepomuze vubec nic krome otevreni zbyvajicich casti ulduaru, ruby sanctum a naslednyho prechodu na cata (dejme tomu konmcem roku).

Kdybych to mel shrnout jak to vidim ja tak moznosti ktery se nabizej jsou takovyhle

wipe - nejhorsi mozna volba , vzhledem k tomu ze lidi nudi a malo kdo bude chtit delat vsechno od znova
Vetsi prisun hracu - nepravdepodobny protoze neni ani od kud. Jediny mozny reseni (zase kontroverzni zavanejci lockem) je komunitu hracu EQ presunout na AN, problem to z dlouhodobyho hlediska nevyresi ale kratkodobe bude na servru o neco malo hracu vic a s tim vzroste pocet moznosti nejaky zabavy, ovsem je jasny ze i kdybny se to stalo (a ono nestane) tak za pul roku enbo 3/4 tu muze byt uplne stejne topic odznova
Poradnej eventer - taky z dlouhodobyho hlediska nic nevyrasi protoze pravdepodobnost ze by na server zacly houfe chodit hromady novych hracu jen proto ze slyseli ze na AN je skvelej eventer a je tam spousta zabavy je dost nerpavdepodobny protoze wotlk. Castecne by to vyresilo problem tim ze ubytek hracu by se spomalil nebo v lepsim pripade by pocet hracu trochu stoupal.
Cata - v mych ocich asi nejvetsi trhak pro ostatni hrace je novej datadisk. Ovsem na nem podle toho co jsem slysel je vsechno komplikovanejsi, spousty fazi po celych svetech a asi uplne jiny fungovani a spravovani jadra ) v tom se moc nevyzna takze tenkej led opoustim)

Co by podle me byla uplne nejvetsi pecka by bylo za prve pokracovat v otvirani ulduaru protoze i kdyz je to tezky tak slozit grupa se na to ve vetsich guildach da, preci jen je to nejkrasnejsi raid na wowku asi vubec (na wotlku urcite). Dalsim krokem kterej je rozhodne asi netezsi je pokusit se sehnat opravdu dobryho eventera (nakopal bych ho do prdele pokud prvni event bude skakacka a druhej turnaj). Pri otevirani ulduaru (a to pokudmozno v co nejdrivejsi dobe) otevri ruby sancum (trena aspon zatim normal jako u ICC a pok postupne doopravit HC) - to zavre hubu vecne nespokojenym honicum za GS kterym s kazdym bodem rostou ramena , svaly penis nebo co jeste. Posledni vec co by byla opravdu asi nejzajimavejsi a AN by tim urcite ziskala jedinecnost by bylo ohlasit predem prechod na cata s tim ze by se opravil kompletne celej event prechodu. Kdyby se nasel clovek kterymu by se podarilo kompletne sprovoznit precata event se vsim vsudy s tim ze se rekne ze se na cata prechazi treba v listopadu (aby to bylo dostatecne predem) tak se sem naposledni chvili urcite nahrne hromada hracu kteri si budou chtit precata event vyzkouset , tzn treba na pul roku to zvedne populaci AN a celkovy deni bude na mnohem vyssi urovni. Uplne posledni vec je plynulej prechod na dalsi datadisk s tim ze by se zacinalo na starych patchich a postupne by se dodavali dalsi (tohle uz je budoucnost planovana na roky dopredu tzn zatim zbytecna).

Zajimalo by me jaky maji GM plany a nazor na to co jsem napsal.