Citace Původně odeslal MalejDoom Zobrazit příspěvek
Probblem s wipe co tu uz nekolikrat napsal madhunterj je v tom ze kdyz byl na AN wipe vzdy to bylo zrhuba uprostred dění...zazil jsem tu jeden wipe a to pri prechoduu z patche 3.1.3. na 3.2.0. To bylo uprostred wotlku kdyz mel ten datadisk co nabidnout , na ofiku se tou dobou otviralo ToCko a ICC a lidi se meli na co tesit. Dneska je tak malo lidi jako si ty kteri by si ten datadisk zahrali znoiva ze to nema cenu delat a opravdu je spis pravdepodobnejsi ze vic lidi odejde nez ze by to nalakalo nekoho novyho. Wotlk se skoro blizi k tomu co bylo a je TBC...uslysis spousty lidi jak by strasne moc chteli hrat na TBC servru ale kdyz ho na projektu udelas nepujde tam skoro nikdo. Prvni tyden 150 + lidi a s kazdym dalsim dnem pocet lidi zacne klesat a po mesici tam jsou 3 + jedno GM. (presne takle uz tu dvakrat dopadl pokus o preTBC server). Za me osobne kdyby byl na AN wipe tak uz se nikdy nevratim. Posledni k tomu co chci rict je to ze dejte si bacha na navrhovani wipe a dalsi diskuse o tom protoze GM, jak se zacne resit tohle locknou topic s vetou ze wipe nebude a konec. An podle me dlouhodobe nepomuze vubec nic krome otevreni zbyvajicich casti ulduaru, ruby sanctum a naslednyho prechodu na cata (dejme tomu konmcem roku).

Kdybych to mel shrnout jak to vidim ja tak moznosti ktery se nabizej jsou takovyhle

wipe - nejhorsi mozna volba , vzhledem k tomu ze lidi nudi a malo kdo bude chtit delat vsechno od znova
Vetsi prisun hracu - nepravdepodobny protoze neni ani od kud. Jediny mozny reseni (zase kontroverzni zavanejci lockem) je komunitu hracu EQ presunout na AN, problem to z dlouhodobyho hlediska nevyresi ale kratkodobe bude na servru o neco malo hracu vic a s tim vzroste pocet moznosti nejaky zabavy, ovsem je jasny ze i kdybny se to stalo (a ono nestane) tak za pul roku enbo 3/4 tu muze byt uplne stejne topic odznova
Poradnej eventer - taky z dlouhodobyho hlediska nic nevyrasi protoze pravdepodobnost ze by na server zacly houfe chodit hromady novych hracu jen proto ze slyseli ze na AN je skvelej eventer a je tam spousta zabavy je dost nerpavdepodobny protoze wotlk. Castecne by to vyresilo problem tim ze ubytek hracu by se spomalil nebo v lepsim pripade by pocet hracu trochu stoupal.
Cata - v mych ocich asi nejvetsi trhak pro ostatni hrace je novej datadisk. Ovsem na nem podle toho co jsem slysel je vsechno komplikovanejsi, spousty fazi po celych svetech a asi uplne jiny fungovani a spravovani jadra ) v tom se moc nevyzna takze tenkej led opoustim)

Co by podle me byla uplne nejvetsi pecka by bylo za prve pokracovat v otvirani ulduaru protoze i kdyz je to tezky tak slozit grupa se na to ve vetsich guildach da, preci jen je to nejkrasnejsi raid na wowku asi vubec (na wotlku urcite). Dalsim krokem kterej je rozhodne asi netezsi je pokusit se sehnat opravdu dobryho eventera (nakopal bych ho do prdele pokud prvni event bude skakacka a druhej turnaj). Pri otevirani ulduaru (a to pokudmozno v co nejdrivejsi dobe) otevri ruby sancum (trena aspon zatim normal jako u ICC a pok postupne doopravit HC) - to zavre hubu vecne nespokojenym honicum za GS kterym s kazdym bodem rostou ramena , svaly penis nebo co jeste. Posledni vec co by byla opravdu asi nejzajimavejsi a AN by tim urcite ziskala jedinecnost by bylo ohlasit predem prechod na cata s tim ze by se opravil kompletne celej event prechodu. Kdyby se nasel clovek kterymu by se podarilo kompletne sprovoznit precata event se vsim vsudy s tim ze se rekne ze se na cata prechazi treba v listopadu (aby to bylo dostatecne predem) tak se sem naposledni chvili urcite nahrne hromada hracu kteri si budou chtit precata event vyzkouset , tzn treba na pul roku to zvedne populaci AN a celkovy deni bude na mnohem vyssi urovni. Uplne posledni vec je plynulej prechod na dalsi datadisk s tim ze by se zacinalo na starych patchich a postupne by se dodavali dalsi (tohle uz je budoucnost planovana na roky dopredu tzn zatim zbytecna).

Zajimalo by me jaky maji GM plany a nazor na to co jsem napsal.

tenhle post je starej rok a 4 mesice (http://forum.project-nemesis.cz/show...l=1#post132430)
topicu o neco malo starsiho http://forum.project-nemesis.cz/show...r%C3%A1t-na-AN


Cata je podle me idealni reseni, problem je ze lidi ktery by to meli dela jsou liny jako prasata a radsi se budou vymlouvat na to ze tohle nejde , tamhleto nejde a ze neni jadro a neni zradlo pro psa a hnojivo pro kytky ,rposte clovek slysi samy sracky. Situace od ty doby je uplne stejna, server prevazne stagnuje nema co nabiidnout, prichazeji tu a tam nejaky opravy ktery ale nyni nikoho moc nenalakaj a sotva drzi hrace co tu hrajou. Jedina moznost momentalne jak pozdvihnout server je krok vpred. ne vymysleni picoviny na wotlku. Bonus Qsty a mounti jsou strasne fajn ale za chvili z toho bude gigafun a situaci to nevyresi. Tzn bod "C" odpada jako prvni. bod A - zachovat wotlk a vypilovat ho do maxima moc nepomuze . o neco to spomali ubyvani hracu ale nic zase neprijdou , protoze wotlk je proste starej. to samy jako kdysi bylo s TBC, je to krasnej datadisk ale hral se dlouho a ani maximalni uroven ho neudrzela (jedinej populacne zajimavej TBC server kde je vsehno OK je Insomnia).

Jak si predstavuju krok vpred jsem psal pred rokem a 4ma mesicema. No nevyarilo se takze ted , bud server upadne v zapomeni a nebo se v o neco malo lepsim pripade preskoci cely datadisk a na anathemu se vyplavi hromada zkurvenejh pand. Hral jsem pandy an ofiku a je to vazne sranda , Qsty expeni raidy...nicmene muj nazor na to je ze pandy do wowka proste nepatri, citil se tam jak v jiny hre v ktery zustal stin kdysi opravdu dobryho MNUTFGORPG nebo jak je ta zkratka.


Na AN je treba

1) Reorganizace GM teamu, znacna cast GM je neaktivni a developeri jsou bud neschopni enbo lini coz je oboje spatne. Head GM nethiel nechodi ani hrat a ani delat povinnosti GM, proste tu nenim, stejne tak jako hromady dalsich GM. Nevim jak presne je situace u ali ale aktni GM u hordy jsou jeden a pul. Ostatni GM loguji gm acc jen kdyz jejich guilda ma problem s bugnutym ICC. Podle myho nazoru neni terba mit v GM teamu tolik lidi ale mit tam par lidi ktery to bavi a hlavne jsou aktivni. Na to by melo dohlizet Head Gm ... oh wait ono je taky neaktivni, tak sni nic co. Chybi tu tedy Head GM s vudcimi schopnostni ktery jsou poterba k rozdelovani ukolu ostanim GM a dohled nad tim aby vse fungovalo jak ma. idelani by bylo kdyby Head GM byl i admin aby mohl rozdavat ukoly developerum a urcovat priority, to ze by mel byt aktivni , na gm i hernim uctu uz jsem rekl ? ne ? tak to napisu jeste jednou. GM ktery nehrajou temer vubec jsou na uplny HOVNO protoze pro to aby jejich prace byla uzitecna je poterba prehled o deni na servru kterej tezko ziskate kjdyz hrajete na ofiku /jen na ofiku, nebo kdyz hrajete nejaky zkurveny karty nebo onanujete na fotkama justina bíbra a one direction. Head GM musi byt clovek co ma koule na to aby rozdal ukoly a slapal po lidech aby je plnili (tzn jit za devem XY - rict , do tydne chci opravit bugovani velky elitky v RS a do tydne to taky mit, nebo aspon mit nejakej pokrok)

2) Zjistit jestli developersky team ma schopnosti na to pripravit funkcni CATA server a zacit na tom pokud mozno co nejdriv pracovat. Kdo z developeru neni schopnej nebo je linej tak vyhodit a nahradit. Vim se ze to lip rekne nez provede ale linej a neschpnej team je tu stejne na hovno jako kdyby tu nebyl zadnej. Preskocit CATA je podle me blbost takze hura do prace. Fungujici CATA s pevnyma casama kdy se budou nahazovat vyssi a vyssi patche ziska pro anathemu dalsi 2-3 roky nez budou moct prijit pandy. Coz je furt lepsi nez rok wotlku behem kteryho odejdou i ti nejvetsi drzaci.

3) Vylepsit komunikaci s hraci. Vybrat lepsi PVP hrace a guildmastery PVe guild a oslovit je s tim ze AN tem potrbuje pomoct, spolecne pak urcovat priority oprav, vymyslet eventy , a bonusovy Qsty. Ne jako ted ze Nejaky GM neco napadne , napise to do Gm kofy a tam to hodnoti lidi kteri danymu problemu nerozumi a jako banus tu temer nehrajou , rly WTF.



Sever je jako firma a potrebuje stabini vedeni a team s vizi. To Anatthema rozhodne nema. Je tu par GM co se neco snazui delat a vetsinou jim dojdou sily driv nez se zmena staci procpat na svetlo.


PS: vratte mi muj zucet a dejte mi post Head GM
/peace