Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Redakční systémy - rozdělení, popis, příklady

  1. #1
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 791
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22

    Redakční systémy - rozdělení, popis, příklady

    Redakční systémy

    Rozdělení

    Je to složitější tak mě skuste vnímat. Prvním druhem jsou tzv. Uzavřené redakční systémy. Popravdě jsem se s takovým systémem nikdy nesetkal, ale ten termín existuje tak ho vysvětlím. Uzavřené redakční systémy jsou systémy které nelze nijak upravovat. Jediné využití které se mi podařilo najít je zjednodušené zadávání informací do databáze a jejich čtení. V podstatě je to stejný princip na kterém fungují i ostatní systémy, ale u těch uzavřených není možné volit jaké informace se tam budou zadávat, kolik jich bude, a jak bude systém jako takový třeba vypadat. Většinou se jedná o dvoupoložkové menu. Jedna funkce je zadávání informací, druhá je jejich hledání a čtení. Některé umožňují i přihlášení, ale většinou se jen k informaci zadává jen ID zadavatele. Není zde možné informace nijak upravovat. Takové to systémy jsou dnes již přežitek a obvykle je používají jen programátoři na testování databází. Výhodou těchto systémů je, že jsou velmi nenáročné na prostředí v jakém běží. Spokojí se se zastaralými verzemi PHP a databází, díky své jednoduchosti nejsou náročné. To je k uzavřeným redakčním systémům vše.

    Otevřené redakční systémy jsou pravý opak uzavřených. Nabízení mnoho funkcí, je možné si volitelně nastavovat různé doplňky, vzhledy atp. Tyto systémy jsou obvykle náročnější jak technologicky tak i na obsluhu. Obvykle potřebují nejnovější podporu programovacích jazyků a databází. Za tuhle cenu ale můžete využívat vše na co jen pomyslíte. Jsou ovšem díky své složitosti méně vhodné na testování databází, protože zadávání informací do nich je složitější a struktura jejich databází je také dost odlišná oproti uzavřené variantě, takže generování testovacích dat také téměř nepřipadá v úvahu. S tímto druhem redakčních systémů se setkáváte každý den na internetu aniž by jste o tom věděli. Některé jsou totiž tak "pružné", že dokáží nahradit firemní prezentaci, osobní stránky, blogy ale i rozsáhlé weby velkých firem atp.

    Popis

    Když zajdu do podrobností, tak redakční systém je soustava mnoha navzájem spolupracujících souborů obvykle fungujících na nějakém webovém serveru. Tyto soubory jsou obvykle připojeny na databázi do které se ukládají informace o nastavení, obsah webu, uživatelé a vůbec všechno co na web (do redakčního systému) někdo uložil. Představit si ho můžete jako komplexní systém který umožňuje prezentaci a správu fotografií, videí, souborů ke stažení atp. Samozřejmě Primární vlastností je editace vkládání a publikování článků. Některé redakční systémy umožňují i provoz diskusních fór nebo je mají přímo integrované.

    Příklady

    vBulletin

    Jednoznačně nejpropracovanější redakční systém se skvělou podporou doplňků, vzhledů, modů a tak. Nevýhodou je, že je placený, ale za to co nabízí se to určitě vyplatí, zvlášť pak pokud jste firma a můžete si to dovolit.

    Wordpress

    Jeden z nejrozšířenějších redakčních systémů, nabízí rozmanité možnosti použití, je velice vhodný pro firemní a prezentační účely a blogy. méně vhodný už je pro klanové a komunitní weby. Pokud si zaplatíte můžete si koupit vzhledy které vás budou prezentovat v nejlepším světle ať už jste firma nebo jen bloger.

    PHP fusion

    Redakční systém s nejjednoduší obsluhou, ale nabízí spoustu užitečných funkci. Má velice širokou komunitu uživatelů, takže seženete doplňky opravdu na cokoli. Je velice vhodný pro klanové a komunitní weby, nabízí diskusní forum, doplňky pro wow a jiné PC hry. Je také vhodný pro rozsáhlé publikování, vyznačuje se vysokou rychlostí s spolehlivostí ať už máte obsahu kolik chcete. Nevýhodou je, že opravdu pěkný vhled si budete muset udělat sami, protože ty které jsou dostupné ke stažení se drží zažitého formátu, který není vždy ideální.

    Joomla!

    Kvalitní redakční systém, který ovšem vyžaduje nejmodernější technologie. To ale slibuje, kvalitní podporu a moderní funkce. Za pár korun je možné dokupovat si do něj nové funkce, addony pro hry, forum a vzhledy. Je uživatelsky příjemný a vhodný pro jakékoli použití.



    Pokračování příště...
    Naposledy upravil K4M1L; 24.02.2011 v 13:34.

  2. #2
    Banned
    Založen
    10.01.2011
    Věk
    28
    Příspěvky
    15
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    pekne sepsano, len myslim ze phpbb je lepsi nez vbulletin ; vec nazoru

  3. #3
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele Asmodeus
    Založen
    27.12.2010
    Příspěvky
    48
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Možná je pro tebe lepší Taky jsem ho neměl rád po přechodu z PhpBB na Vbulletin ale pak jsem si ho oblíbil a podle mě je lepší než PhpBB.. je tu více funkcí,utáhne to více lidí, prostě je mnohem lepší
    <- Asmodeus -> Globální Moderátor
    MANCHESTER UNITED forever !

  4. #4
    Banned
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    14
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Kolik se mesicne plati za vBulletin?

  5. #5
    Hruusa
    Návštěvník
    Není to měsíčně ale je to licence na rok ? Teď si to nepamatuji ...

    Hrůůša.

  6. #6
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 791
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    předevšim PhpBB neni redakční systém v právém slova smyslu, ale forum. Bulletin nedělá jenom fora, ale i Redakční systémy

  7. #7
    Ověřený člen Avatar uživatele Berry
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    312
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    no není si lepší nakodova svuj vlastní redakční systém ? když už ma někdo zkušenosti
    Jsem takový jaký sem a měnit se nehodlám !

  8. #8
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 791
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    lepší? to ne...rychlejší? taky ne....prostě nanic, na tomhle se podílí obrovský množství vývojářů, máš technickou podporu, spoustu doplňků, vzhledů a tak. Vlastní redakční systém...vysoké níklady na zřízení, žádná jistota, že se za 2 roky nezmění normy a nebude se to muset předělat, malá flexibilita. Prostě ne, kódování RS je pro obrovský korporace ne pro obyčejný usery

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •