Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 10 z 25

Téma: Hraní her ? - přehřívání

  1. #1
    Hruusa
    Návštěvník

    Angry Hraní her ? - přehřívání

    Ahoj, mám tu menší oříšek. Mám velkej stolní PC. Udělal jsem kompletní repas. Jenomže když hraju, náročnější hry (Cod. BlackOps) ale i třeba WoW tak mi to hodí totálně rozhozené textury, a cca po 2 min se počítač resetne. Zkoušel jsem osadit lepším HW (procesor + graf. karta) ale nepomohlo. Když jsem se byl poptat u pár prodejen s IT, tak mi odpověděli přehřívání. Mám tu zdroj o 550W.
    Procák AMD Athlon 64X2 Dual Core Processir 5400+ 2.79GHz a graf. kartu ATI Radeon HD 4800 series. Ještě jeden týpek mi říkal, že je to problém s chipsetem. Ale ten se mi nenahřeje. Ovladače jsou aktualizované + re-install her nepomohl. Záloha udělaná. Tak pokud víte jak rozlousknout oříšek, poprosím o sdělení

    Hrůůša.

  2. #2
    Ověřený člen
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    3
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Tak nejlepsi by asi bylo prvne zjistit jak je to s tim prehrivanim, pokud je moznost tak nejjednoduseji pres nejaky soft napr Everest. Jinak se mi zda ten zdroj trosku slabsi, mel jsem na PC podobny problem co tu popisujes a pomohlo mi presedlani na silnejsi zdroj (menil jsem 2x ) na 750W.
    Mistra of New Power

  3. #3
    Ověřený člen Avatar uživatele Firestorm
    Založen
    26.12.2010
    Věk
    30
    Příspěvky
    13
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    A je to JEN u her ? Pak bych taky vsadil na zdroj (nestíha "krmit") . Měl jsem podobný problém a po výměně zdroje už bylo vše v pohodě... Případně mrkni na teplotu grafárny. Jak už psal Krylus mrkni ty teploty

  4. #4
    Ověřený člen Avatar uživatele Spark
    Založen
    08.01.2011
    Věk
    32
    Příspěvky
    172
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    ten zdroj na to boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooohatě stačí, mám 500W u jednou tak výkonnějšího stroje
    jakej máš chladič na procesoru..? pokud box tak ty u AMD stoojí za totální hovno, zkus ten everest a pokud se ti přehřívá procesor, zkus koupit lepší chladič, máš vůbec mezi procesorem a chladičem teplovodivou mast..? jen technický dotaz :-P
    Po kliknutí na moji signaturu tě čeká překvápko =)

  5. #5
    Hruusa
    Návštěvník
    Dobré ráno všem, zdroj bohatě stačí jelikož je to PC jenom cca ke hraní a to primárně na testy her. Chladiče (větráčky) jsou už defaultně připojené do krabice (Coolemaster).
    Ano jenom u her PS: kouknu na ty grafy a naházím to sem
    Zatím děkuji všem

    Hrůůša.

  6. #6
    Anathema Admin Avatar uživatele Faelon
    Založen
    26.12.2010
    Věk
    31
    Příspěvky
    2 775
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    37
    hele..ja mam 4jadro athlon 630 2,8 ghz a HD 5770 vapor-x a zdroj 400W a v pohode mi full detaily wowka i COD black ops stiha "krmit" takze tim to neni.Skoro bych veril ze je to prehrivanim...
    Zkus si stahnout program Speed Fan - ten ti zmonitoruje teploty....Pust wowko/COD chvili hraj a pak mrkni na teploty jake ti ukazuje...Napriklad ja mam pri hrani COD cca 63-64 stupnu procesor a kolem 58-60 grafiku(ale je to vaporka,ktera ma silne chlazeni,grafiky snesou mnohem vetsi teploty-az do 100 stupnu)...
    Takze bych si tipl na to ze se ti prehriva procesor,omrkni tu teplotu a napis sem,myslim si ze ti nejaky chladic nestiha nebo nebezi vubec,protoze win ti zvladne uchladic pasivne...
    Pokud to bude tou teplotou,tak koupit lepsi chladic(ja mma ted nove coolermaster hyper 101 a nemuzu si stezovat),pripadne koupit jeste jeden na odtah tepleho vzduchu ze skrine...No vidis..Kde mas skrin umistenou?

  7. #7
    Administrátor
    Založen
    11.12.2010
    Příspěvky
    10 888
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    Chválim všechny rady,i když se to nezdá tak prostě zdroj občas nestíhá,není na škodu ho nechat přeměřit.
    Osobně by mě pomohlo kdyby si sem hodil 4 screeny a potom se uvidí dál.
    1.Screen teplot při najetém PC a bez spuštěné hry
    2.zmackni ctrl+shift+esc najed na výkon a nascreenuj stav výkonu.
    3.spust hru se kterou máš problém a opět zmackni ctrl+shift+esc najed na výkon a nascreenuj stav výkonu.
    4.hod sem pak screen teplot když hra jede.

    Jinak u ATIN jsou důležité správné drivery.

  8. #8
    Ověřený člen Avatar uživatele Firestorm
    Založen
    26.12.2010
    Věk
    30
    Příspěvky
    13
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Citace Původně odeslal Faelon Zobrazit příspěvek
    hele..ja mam 4jadro athlon 630 2,8 ghz a HD 5770 vapor-x a zdroj 400W a v pohode mi full detaily wowka i COD black ops stiha "krmit" takze tim to neni.Skoro bych veril ze je to prehrivanim...
    To není jen o příkonu. Je to i o účinnosti a kvalitě zdroje. Ale přehřívání bude asi pravděpodobněší no...

  9. #9
    Hruusa
    Návštěvník
    WoWScrnShot_081010_000153.jpgTeplotu jsem měřil asi tři krát, a vždy mi vyšel průměr na CPU/GPU. Nasávání/odtah studeného/teplého vzduchu zajišťuje case, mám tu cca 12 větráčku a vzadu dva velké kvalitní na odtah. Teploty při hraní jsou někdy i cca dva krát větší než obvykle. Je zase zajímavé že tyto hry rozjedu úplně v pohodě na svém NTB vše na vysokém rozlišení. Přikládám Screen ze hry na WoWu kde jsou vidět jasné vysekané textury. Drivery jsou v pohodě Bios je vidí a vše je úplně v pořádku (po stránce SW)

    Hrůůša.

  10. #10
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    já bych to taky typl na přehřívání, ale je možný, že to dělá zdroj nebo deska. Zdroj 550W je opravdu dostatečný, ale je možné, že bude třeba trochu "nakřáplej". Zkus tam dát třeba na hodinku jinej zdroj (třeba jen půjčený nebo tak). Když problém přetrvá víš, že zdrojem to neni. Pokud jsou teploty pod 80 stupňů tak by se to restartovat nemělo, pokud je tam víc je to problém. No a pak deska. Pokud všechno tohle vyjde jako negativní tak ti mohlo něco odejít na desce a skrz ní prostě nestíhají data téct dost rychle. Problém procesoru nebo grafiky bych vyloučil, protože pokud na grafice nebo procesoru něco nejde jak má tak obvykle PC nejede vůbec. Pro jistotu ale udělej nějaký benchmark.

    Když jsme u toho chlazení...schánim prosklenou lednici
    Naposledy upravil K4M1L; 24.02.2011 v 11:55.

Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •