Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Stránka 6 z 6 PrvníPrvní ... 56
Výsledky 51 až 59 z 59

Téma: Nový stroječek, prosím rady :)

  1. #51
    Ověřený člen Avatar uživatele Yuphon
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    918
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    16
    Citace Původně odeslal K4M1L Zobrazit příspěvek
    To ale není vtip
    chces mi povedat, ze by si nedokazal postavit lepsi PC ako 3 jadrovy procesor na 90nm technologii na taktoch 3,2GHz, graficka karta ATI Xenos 500Mhz a pamat 512Mb GDDR3 a podobne stare technologie ako USB 2.0 atd?

    http://www.dsl.sk/article.php?article=278 v roku 2005 mal "uctyhodny" vykon.. ale sme v roku 2012..

    keby som mal Intel Core i7-3960X, AMD Sapphire RADEON HD 7950 3GB OC, 16GB 1866MHz pamati so slusnym SSD diskom tak xbox strci do vrecka a ani sa pri tom nezapoti

    a este pridam nejake citacie s ktorymi maximalne suhlasim, napriklad -

    "Rok 2011 byl bezprecedentní, pokud jde o zdržování herního a technologického vývoje. Ačkoliv letos vyšlo pár dobrých her, i ty byly poznamenány tím, že se díky konzolím, jejichž technologie je stará 6-7 let, herní vývoj téměř zastavil. A nezastavil se jen technologický vývoj, kdy jsou i průměrné počítače dnes 5-10x výkonnější a lepší než konzole, ale i herní vývoj jako takový."

    alebo

    "Ačkoliv prodeje konzolí neskončily rozhodně fiaskem a marketing stále zafungoval a pár lidí opět přesvědčil, že je normální kupovat 5 let staré a zastaralé jednoúčelové zařízení a platit za hnusně vypadající hry o třetinu více, prodeje zdaleka nebyly takové, jak si firmy plánovaly. Hlavně však výrazně poklesl prodej konzolových her, což má na konzolový trh, kde jsou konzole dotovány právě prodejem her a vybavení, výrazně negativní důsledky. Problém konzolí byl vedle narůstající míry pirátství na těchto platformách i hlavně v již skutečně výrazném technologickém zaostávání za PC. Současná generace konzolí většinu her nerozchodí ani v 720p rozlišení, natož v 1080p, což je problém když většina obrazovek má dnes nativní FullHD rozlišení a prostě je to příliš vidět, kromě mnoha jiných jejich nedostatků."

    zdroj ddworld.cz


    netvrdim ze nove generacie Xbox 720 a podobne nebudu dobre, ale dnesne konzole su proste zastarale
    Naposledy upravil Yuphon; 05.02.2012 v 14:41.

  2. #52
    Ověřený člen Avatar uživatele majkyy
    Založen
    28.05.2011
    Věk
    31
    Příspěvky
    9
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Áno o tom ja viem, a nepopieram to, ale skôr som narážal na to, že na hry je výhodnejší XboX, ktorý kúpiš aj do 100eur, a nemusíš doň vraziť žiadne peniaze len preto, aby si si zahral najnovší Battlefield etc. kým do počítača musíš dokupovať stále nové a nové hardvéry, len aby Ti tá hra šla aspoň na 20fps. Tými textami, ktoré si postol vyššie len dokazuješ, že mám pravdu, XboX je starý 7rokov pomaly, a stále na tom v pohode a v slušnej kvalite šlapú najnovšie trháky, kým počítač z roku 2,005 by ti pri troche šťastia utiahol CoD:MW2 na 10fps :-)
    ..Immortal No More..

  3. #53
    Ověřený člen Avatar uživatele Yuphon
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    918
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    16
    pokial sa jedna o cenu tak ano.. lenze ty si napisal citujem "hry si v lepšej kvalite ako na XboXe nevychutnáš ani na PC, ani na trápnom Ps3" co jednoznacne nie je pravda

    a este dodam ze tie najnovsie trhaky tam idu preto lebo hry su na xbox priamo upravovane, ako graficky tak aj velkostami mapy a napriklad poctom hracov v multiplayeri
    Naposledy upravil Yuphon; 05.02.2012 v 14:55.

  4. #54
    Ověřený člen
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    23
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Citace Původně odeslal majkyy Zobrazit příspěvek
    Áno o tom ja viem, a nepopieram to, ale skôr som narážal na to, že na hry je výhodnejší XboX, ktorý kúpiš aj do 100eur, a nemusíš doň vraziť žiadne peniaze len preto, aby si si zahral najnovší Battlefield etc. kým do počítača musíš dokupovať stále nové a nové hardvéry, len aby Ti tá hra šla aspoň na 20fps. Tými textami, ktoré si postol vyššie len dokazuješ, že mám pravdu, XboX je starý 7rokov pomaly, a stále na tom v pohode a v slušnej kvalite šlapú najnovšie trháky, kým počítač z roku 2,005 by ti pri troche šťastia utiahol CoD:MW2 na 10fps :-)
    Ja som na tak starom PCčku prešiel CoD MW na najnižšom rozlíšení, občas to šialene cukalo, ale pohoda... a hrával som na tom dlho predlho zaklínača detaily nič moc, ale vtedy ma to dosť bavilo
    Bola to zostava CPU: Intel P4 3,0 GHz, 1GB RAM DDR, GPU: GF6600 128MB, MB: Foxconn mATX (viac o nej neviem, ani som nikdy nevedel), to PC má 7 rokov a stále funguje, bratranek ho má na internet

    Teraz mám 2 roky starý PC, a nový Elder Scrolls: Skyrim mi ide na ultra detaily, pri starom mi hry nešli na plné po polroku, nieto ešte po 2 rokoch... zostava CPU: AMD Phenom II X4 3,2GHz, 4GB RAM DDR3, GPU: ATI Radeon HD5770 1GB DDR5, MB: Gigabyte GA-790XTA-UD4, šlape furt v pohode všetko, niečo nie celkom na plné detaily, ale proste no... a na tom dokupovaní HW súčiastok na tom je postavený celý predaj samostatných súčiastok... Ja dokupujem jedine disky, keď mi už miesto nestačí No a XboX keď ti vyhorí môžeš ho zahodiť, v PC ale zväčša nevyhorí všetko, stačí vymeniť spálené komponenty a ideme ďalej



    EDIT: Toľko k vášmu OT, a teraz k veci:

    Vidím, že mu tam všetci pcháte 4jadro od intelu, pritom tie sú omnoho drahšie ako tie od AMD - netvrdím ale že nové AMD procesory k niečomu sú, ja mám konkrétne horeuvedeného 2-ročného phenoma a som s ním spokojný, pretože phenomy boli super, ale časom som prišiel na to, že mne by pokojne stačilo aj 2jadro, nakoľko to 4jadro plne nezaťažím...
    Pre autora topicu jedna otázka - Načo chceš 4jadro? Hry si vychutnáš aj na 2jadrovom procesore, a celkom kvalitne, 4jadrá sú vhodnejšie na PC určené na úpravu videa, kde ten výkon je rozhodne potrebný. Aby ten pc riadne fungoval je síce potrebné, aby sa komponenty navzájom utiahli, ale to rovnako nemení nič na fakte že časom prídeš na to, že sú ti 4 jadrá prakticky nanič... ak ale ostaneš pri 4jadre, odporúčam popozerať sa aj po tichšom chladiči na procesor, lebo ti ten hluk bude liezť na nervy
    Naposledy upravil Morpheus; 06.02.2012 v 12:35.

  5. #55
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    souhlas nevím jestli jsem to psal zrovna do tohohle topicu, ale do nějakýho určitě. že dvoujádro stačí.

    Jinak ty multicore od AMD jsou docela dobrý Už jsem mohl testnout Buldozera a je to nice

  6. #56
    Equilibrium Admin Avatar uživatele Apendix
    Založen
    13.12.2010
    Příspěvky
    1 849
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    cena/výkon, podle mě se dneska už ani 2J procesory nevyplatí kupovat http://www.svethardware.cz/art_doc-9...B005E5CEB.html

  7. #57
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    no jenže hry jsou singlethreat...takže více jader navíc je prostě zbytečných...

  8. #58
    Ověřený člen Avatar uživatele Yuphon
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    918
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    16
    no do toho velmi nevidim, ale uz na battlefield 3 su minimalne poziadavky 2 jadro, odporucane su 4 jadro, tie hry su upravovane aby dokazali vyuzit viac jadier, a ako vravi apendix, dvojjadro by som uz ani ja nekupoval.. a este k prispevku morpheusa, neviem presne ale niektore intelacke procaky sa iba tvaria ako 4 jadro, ale fyzicky maju iba 2 jadra a 2 myslim virtualizovane, velmi sa do toho nerozumiem ale proste niesu to fyzicke 4 jadra, preto skor volim AMD pretoze v pomere cena/vykon sa vyplatia viac a naozaj tam mas fyzicky 4 jadra

    ak by o tom dakto vedel viac kludne doplnte, ja budem len rad

  9. #59
    Ověřený člen
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    23
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Yuphon tomu s tou virtualizáciou jadier sa nadáva "Hyper-Threading", mal som to na starom P4, majú to tuším i7 (fyzicky 4, virtuálne až 8 jadier), ale fyzické 4jadro je proste lepšie... Ja osobne by som takisto do iného ako 4jadra nešiel, ale skôr z dôvodu že ušetrím prachy za kupovanie stále nových procesorov keď mi starý prestane výkonnostne vyhovovať. O tom že intely sú výkonnejšie pri nižšej spotrebe sa nedá ani polemizovať, ale za cenu jedného intelu si kúpim minimálne 2 procáky AMD - plus u AMD zase neodporúčam nechať to na boxový chladič, skôr dokúpiť nejakú obludu s aspoň 12cm vetrákom - inak pokiaľ nežijete pri letisku tak vám to bude docela dosť vadiť... Ďalšia vec čo mi u intelov vadí je, že s každou novou architektúrou procesoru prichádtza nová patica(socket), kdežto u AMD len vynovia stávajúcu paticu, aby aj staršie procesory boli kompatibilné a dali sa osadiť do novej dosky. U AMD chválim, že majú prevažne aj otvorené násobiče a sú stavané na taktovanie + taktovaním nepríde užívateľ o záruku u takýchto procesorov. Beztak ale pre bežného pužívateľa, ktorý si chce pariť wowko na plné detaily, nové hry na vyššie až stredné detaily je 2jadro viac než postačujúce, žijeme predsa v dobe, keď už majú grafiky vlastné procesory a pamäte, je len dôležité aby nebola príliš výkonná grafika na úkor procesora a naopak, vždy bude platiť že PC je tak rýchle ako jeho najpomalší komponent - toto padá prevažne na HDD kvôli obmedzeniam v rýchlosti prenosu dát.
    Kupovať si 4jadrový procesor kvôli jednej hre ktorá väčšine hráčov padá alebo nejde vôbec fakt myslím nemá zmysel... ale zase mal som doma pirate od reloaded, bez updatov, takže je to možno tým, ale nemusí to takisto byť práve tým... som si chcel skúsiť iba singla že ak ma to bude baviť, že si to kúpim... a nešlo mi to

    a ak tu niekto bude chcieť riešiť spotrebu - tento aspekt fakt nezohľadňujem, pretože je nesmerodajný. Inak žerie procesor, grafika a ostatné komponenty v nečinnosti, a inak pri plnom zaťažení, ktoré ale nastáva zväčša iba pri benchmarkoch... žiadna hra nevyťaží z PC všetky aspekty jeho výkonu. A trošku mimo - neviem kam sa to všetci rozbehli po úspore, aj keď ide napr. len o pár W, sú ochotní za to zaplatiť nemalé prachy, lebo je to šetrnejšie... a to je podľa mňa iba psychologický výplach mozgov, ktorého účelom je tlačiť silou-mocou na naše peňaženky a vytrieskať z nich maximum peňazí... Toto bolo napríklad aj účelom 6-kovej rady Radeonov, čo sa mi ako ťah inak suprového aj keď trošku technologicky zaostalejšieho AMD nepáčilo - 6kové Radeony boli iba preznačené grafiky 5kovej rady, so zníženou spotrebou, ALE aj výkonom, niekoľkým im výkon vzrástol, ale iba o kúsok - napr. Radeonke HD6770, ktorá je ale stále výkonnostne porovnateľná (možno o trošilililinku lepšia) ako moja 5770.
    Naposledy upravil Morpheus; 06.02.2012 v 23:26.

Stránka 6 z 6 PrvníPrvní ... 56

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •