Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Stránka 3 z 6 PrvníPrvní ... 234 ... PosledníPoslední
Výsledky 21 až 30 z 60

Téma: Pomoc při koupi nového PC

  1. #21
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele Tomboo
    Založen
    18.06.2011
    Příspěvky
    183
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14

  2. #22
    Registrovaný uživatel Avatar uživatele Seefik
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    261
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    15
    Hele hlavně si myslim, že pokud si takhle finančně omezený, tak že by nebylo vůůůbec od škody sepsat sem, jestli už nějaký PC máš a co v něm máš za komponenty (tuším že k tomu ti stačí třeba prográmek EVEREST, či jak se jmenuje). Podle toho seznamu když ho sem hodíš se můžem kouknout a třeba by si ani nemusel kupovat všechny komponenty nový, ale prozatím použít nějakou komponentu ze starého PC a časem až zase budou penízky tak koupit novější. Je jasný, že základovku budeš muset koupit novou, s tím ti souvisí procesor (kvůli socketu). Ale pokud máš nějakou "né zase tak špatnou" grafickou kartu, která pochybuju že bude ještě AGPčková, tak by se určitě dala zezačátku použít. To samý si myslim o zdroji, atd. Možná třeba i paměti by si mohl mít stejný (nejčastěji asi DDR2), takže by si jenom třeba dokoupil nějaký 2 levnější aby si zaplnil sloty na nový základovce...

  3. #23
    Banned
    Založen
    08.01.2011
    Věk
    30
    Příspěvky
    411
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    do toho počítače už nemá cenu nic kupovat je starý asi 5-7let teď si nejsem úplně jistý... ale jak už jsem psal na první stránce mám na to 15K a jde to všechno z mojí kapsy a určitě překousnu že nebudu hrát na full detaily nejsem až takový gambler takže bych byl rád kdyby jsem někdo poslal komponenty do 15k :P
    Naposledy upravil Wokzen; 03.12.2011 v 00:21.

  4. #24

  5. #25
    Banned
    Založen
    08.01.2011
    Věk
    30
    Příspěvky
    411
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    To je pěkný ale já 20k dohromady nedám dostal 20k a z toho jsem si platil řidičák a 15k mám na PC nemohl by si složit do 15K?

  6. #26
    Ověřený člen Avatar uživatele Yuphon
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    918
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    16
    budem reagovat na lamzzzovu zostavu, usetrit mozes napriklad na tom ze miesto intel platformy si vyberies AMD platformu (tzn maticnu dosku a procesor, je lepsi pomer cena/vykon) taktiez maly peniaz mozes usetit na pamatiach kde ti staci kupit 4GB a dalsie mozes dokupit ked nieco nasetris.. neviem ako casto pouzivas DVD mechaniku ale ja teda uz vobec, takze porozmyslaj o kupe, tento komponent sa v dnesnej dobe da kludne zo zostavy vynechat

    a hlavne v dnesnej dobe sa strasne nevyplati kupovat HDD, pokial mas taky rozpocet tak by som asi rozmyslal nad mensim HDD a ked sa ceny ukludnia (pol roka - rok) tak si kupit vacsi a mat v PC 2x HDD alebo stary predat.

  7. #27
    NemesiStrike GM
    Založen
    04.01.2011
    Příspěvky
    68
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    Intel jsem zvolil protože deska od MSI podporuje OC Genie II takže se da jednim stisknutím procak vytahnout skoro ke 4 Ghz bez jaké koliv znalosti taktovaní. A samozdřejmě pokud mas mechaniky a disky ze staryho PC tak potom by byla cena 14K + postovny.

  8. #28
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    Disky jsou dneska hrozně drahý, tak bych určitě uvažoval o použití toho co máš ve starym PC. Mechanika je naprostá zbytečnost jestli máš internet. V tejhle cenovej relaci bych určitě volil AMD. Škoda, že nemaš vic peněz, udělal bych nějakou sestavu s buldozerem.

  9. #29
    NemesiStrike GM
    Založen
    04.01.2011
    Příspěvky
    68
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    K4M1L: no nwm jestli je v dnešní době ještě dobrá volba AMD.

    Wokzen: Pokud požaduješ výkon jak procesoru tak grafiky tak doporučuju tu sestavu co jsem posilal bez disku a mechaniky jestli maš starší už v tomhle PC co maš. Přesně tuhle sestavu mam odzkoušenou a battlefield 3 si rozhodně zahraješ na full detaily :-)

  10. #30
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    Když to vezmu z trochu jinýho hlediska, tak na hry nevyužiješ obrovskou instrukční sadu kterou mají iCory a i u nich spousta výpočtů probíhá "hrubou silou". Takže v případě low end herního PC bych se AMD rozhodně nebál, protože od grafiky za 3k taky nemůžeš čekat to co umí tak za 15k. Trochu se v odvětví herních PC pohybuju, takže opravdu vím o čem mluvím. Jinak aby nedošlo k omylu. iCory jsou lepší, větší výpočetní výkono při menší frekvenci, ale cena/výhon rozhodně neni ok Až se mi poštěstí otestovat budozer tak poreferuju, zvlášť jsem zvědavej na integrovanej gx chip.

    Jinak sestava co jsi vybral se mi líbí, ale možná bych vybral i3 když musí být intel. Stejně všechno co je dneska na trhu běží singlethreat.

    Edit: tim co jsem napsal nechci říct, že AMD je na hry lepší, chci tím říct, že neni výrazně horší, ale je za lepší cenu. (až na buldozer který by měl podle všeho výkonem konkurovat i7 za poloviční cenu)
    Naposledy upravil K4M1L; 05.12.2011 v 09:52.

Stránka 3 z 6 PrvníPrvní ... 234 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •