Thanks Thanks:  0
Likes Likes:  0
Dislikes Dislikes:  0
Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 10 z 21

Téma: Serial-ATA I, II, III ???

  1. #1
    Ověřený člen Avatar uživatele Xorino
    Založen
    10.04.2011
    Příspěvky
    53
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14

    Question Serial-ATA I, II, III ???

    Chcel by som si zaobstarať nový SATA HDD,(teraz mám Ultra-ATA HDD) na zkl. doske mám konektory a aj napájanie zo zdroja, ale neviem či mám SATA I, II alebo III,(v "papieroch" to nie je) ak je v kábloch vôbec nejaký rozdiel. Na nete som si našiel, že každá má rôznu prenosovú rýchlosť, ale či sa nejako menia aj káble, tak k tomu som sa nedopátral.
    Takže menia sa konektory, napájanie a káble pri SATA I, II a III HDD ???

  2. #2
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    ne, konektory a kabely zůstávájí.

  3. #3
    Administrátor
    Založen
    11.12.2010
    Příspěvky
    10 888
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    stáhni si everest home http://www.slunecnice.cz/sw/everest/
    P
    roved se pruvodcem a výpis sem hod

    Vysvětlíme ti dopodrobna co máš co nemáš a zda li má smysl dál rozšiřovat a nebo ne.
    Případně poradíme jak optimálně nastavit nejenom( HDD ) tak aby byl co nejrychlejší.

  4. #4
    Ověřený člen Avatar uživatele Xorino
    Založen
    10.04.2011
    Příspěvky
    53
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    Takže sa nemenie, som si nebol úplne istý (podľa obrázkov z e-shopu). Ďakujem

    Citace Původně odeslal Jind Zobrazit příspěvek
    stáhni si everest home http://www.slunecnice.cz/sw/everest/
    Proved se pruvodcem a výpis sem hod ...
    ďakujem za tip, šikovný to program a výpis sem nehodím, lebo ja viem že sa tento môj muzeálny kúsok neoplatí vylepšovať, stačia tieto štyri čísla : 1600-512-128-40 (ak by niekto nevedel odhaliť čo je čo, tak MHz-MB-MB-GB).
    A ešte my napadla taká jedna vec týkajúca sa hard-diskov: Môže starý a opotrebovaný HDD doslova "brzdiť" prácu počítača ??

  5. #5
    Anathema Admin Avatar uživatele Faelon
    Založen
    26.12.2010
    Věk
    31
    Příspěvky
    2 775
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    37
    Urcite muze,pokud ti disk nebude stihat,tak ti je rychly procesor a ramky celkem na dve veci
    zalezi ale opravdu jakej disk a cpu mas,ja mam treba klasickych 7100(200) otacek a prumernou pristupovou dobu a v pohode mi to staci
    ale treba takovy SSD disk,nebo drahy raptory(15K otacek) ti jsou schopny vyuzit ten procesor treba na 80%-100% zalezi co delas napriklad pri kopirovani vetsich souboru..ti to jede pak treba klidne 70MB/s,ale taky vyuziti procesoru tomu odpovida...
    kratce receno,zalezi na tom co mas za zelezo

  6. #6
    Administrátor
    Založen
    11.12.2010
    Příspěvky
    10 888
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    Pravda pravda ale SSD POZOR jak v čem .... měl sem na testování od Asusu Ikonia TAB s win7 a o hovně s prominutím SSD k ničemu dokonce ani náznak zlepšení.

    Ale zrychlit i starou šunku můžeš.

  7. #7
    Ověřený člen Avatar uživatele Yuphon
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    918
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    16
    SSD k zrychleniu naozaj pomoze ale osobne by som dnes SSDcka este nekupoval, napriklad SSD od intelu malo chybu ze sa zmazali vsetky data a velkost SSD bola 8mb.. je to dobra vec ale este to chce kusok poladit (a samozrejme znizit cenu )

    EDIT// + odkaz http://www.ddworld.cz/aktuality/ukla...lohovat-2.html

    + este komentar jedneho uzivatela:

    "V dubnu jsem do nové sestavy kupoval SSD OCZ Vertex II. Deklarované parametry vypadaly výborně a dal jsem mu přednost před SSD Intel 320 120 GB.

    První instalace win 7 ultimate x64 se zadrhla na 93% instalace. Provedl jsem tedy naformátování disku a zkusil druhou instalaci, která se ani nerozeběhla, protože disk zmizel ze systému - bios MB Asus Sabertooth ho prostě přestal vidět. Následovalo mnohonásobné přehazování sata kabelů v různých portech a na 17. ( slovy sedmnáctý ) pokus, přísahá
    m Bohu, po čtyřech dnech vztekání, se mi podařilo nainstalovat windows. Instalace driverů a programů dál probíhala pěkným tempem, až do instalace Nera. Ta zadrhla, následoval bluescreen a disk se odpojil ze systému :-)"
    Naposledy upravil Yuphon; 21.07.2011 v 21:57.

  8. #8
    Administrátor
    Založen
    11.12.2010
    Příspěvky
    10 888
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    Je to masakr no ale tak když koupíš na značkovou sestavu SSD , tak tam to mají doladěné a funguje to.

  9. #9
    Ověřený člen Avatar uživatele Xorino
    Založen
    10.04.2011
    Příspěvky
    53
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14

    Vaw, teda som nečakal také dlhé príspevky, mne by aj stačila odpoveď :Áno / Nie, no aspoň som sa dozvedel niečo nové a Ďakujem.
    A k SSD, ten som ani nechcel kupovat a po týchto príspevkoch o tom ani dlhú dobu nebudem uvažovať.

    Edit:
    Ešte my napadlo, keďže ja mám staršiu základnú dosku, ktorá podporuje len SATA I, tak ak sa "káble" nemenia, môžem si zapojiť aj SATA II, či III?? Ak áno, tak čo sa bude diať, keď si zapojím napr. SATA III do mojej zkl. dosky ?

    A aký význam má cache v HDD? (lebo v e-obchode je veľa rovnako veľkých diskov s rozdielnymi veľkosťami cache)
    Naposledy upravil Xorino; 22.07.2011 v 10:03.

  10. #10
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    cache je mezipaměť disku, plní podobnou funkci jako RAMky v PC, prakticky platí, že čím víc cache tím rychlejší přístupová doba. Nicméně kvalitní disk s 32MB cache je lešpí volba než sráč se 64MB. Každopádně pokud máš na tomhle železe satu, tak to bude sata 2 a to znamená že je z čeho vybírat

Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •