Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední
Výsledky 1 až 10 z 24

Téma: Symbian vs. Android

  1. #1
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22

    Symbian vs. Android

    Čao. Všude slyším, že android je lepší než symbian. Netvrdím, že ne, ale zajímalo by mě jestli dokážete najít nějakou funkci kterou symbian nemá (nebo nemůže mít v aplikaci) a Android ano. Jsem zvědavej A nepište prosím blbosti jako, že na Andoida můžeš napsat lepší aplikace atp. Diskutu je se pouze o věcech které jsou aktuálně k dispozici.

  2. #2
    Hruusa
    Návštěvník
    A právě v tom to je Symbian je dle mého uzavřenej jako iOSko. U iOSka, pokud pro něj něco chceš napsat tak musíš mít prostředí od Applu + koupenou dev. licenci. Za to u Androidu ne, tady stačí IDE(NetBeans) a jedeš si své Nevím jak se píše (v čem) u Symbianu. Ale pro mě je Symbian mrtvej... V dnešní době lidi chtěj co nejvíce funkcí, ale když je maj tak neví co stím Tohle je hodně o zvyku Možná že Android má lepší podporu (nové aktualizace etc.)

    Hr.

  3. #3
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    a to je to co jsem nechtěl. řekni mi co Symbian neumí. Aplikace na Symbian se taky dají dělat viz http://www.forum.nokia.com/Develop/O...s/Symbian_C++/

  4. #4
    Hruusa
    Návštěvník
    Srovnání už zítra !

    Hr.

  5. #5
    Administrátor
    Založen
    11.12.2010
    Příspěvky
    10 888
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    20
    Citace Původně odeslal Ugg Zobrazit příspěvek
    a to je to co jsem nechtěl. řekni mi co Symbian neumí. Aplikace na Symbian se taky dají dělat viz http://www.forum.nokia.com/Develop/O...s/Symbian_C++/
    ConectBoot např...

  6. #6
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22

  7. #7
    Registrovaný uživatel
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    183
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    Ťažko hovoriť, čo je lepšie, kedže tu skôr vyhrávajú subjektívne názory na OS.

    Android je špecifický tým, že je to free platforma na bázi linuxového jadra. Je to najmladší OS (1,5-2 roky alebo koľko má). Jeho ďalšou skvelou špecifikáciou je to, že sa môže nekonečne prispôsobovať ostatným (napr. ja si mením launcher, atď. každú chvíľu). Ďalej sú to Custom ROMs.
    Čo som naposledy držal XM5800, tak bolo čosi hrozné na tom browsovať. Ďalej ten Ovi Store je bieda a čo mi kamarát hovoril, pomali nič nefungovalo bez pripojenia na internet (aplikácie).

    Symbian je najstarší OS, už tu je veeeeeľmi dlho - 1998. V podstate už iba jeden výrobca podporuje Symbian a to je Nokia. Nokia sa vždy "pýšila" svojou skvelou výdržou mobilu (keby som ja mal takú výdrž na X10i tak by som skákal od radosti). Neviem ako to je teraz s displaymi, či už si kapacitné (popr. majú multitouch) alebo stále rezistívne. Ďalej symbian zaspal dobu pre grafiku....iOS stále vedie, ale na päty mu už šliape Android. :-)

    Každý OS je niečim špecifický, niečo je lepšie v tom, niečo zas v tom :-).

    + Widgety sú moja srdcovka.
    Naposledy upravil Sylvaneya; 30.03.2011 v 08:20.
    Sylvaneya, forum browser

  8. #8
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    nové nokie mají kapacitní display a používají gorila glass (což je další krok k nesmrtelným telefonum). Jinak grafiku řeší některý temata. Widgety se daj vyřešit aplikací, mám ji naisntalovanou, ale nějak jsem k tomu nepřilnul, takže to nepoužívám, ovládání je tak jednoduché, že mam všechno na tak 3 dotyky. Nic nezdržuje. Ale já bych tu chtěl konečně nějakou funkci kterou symbian oproti androidu neumí

  9. #9
    Registrovaný uživatel
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    183
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    14
    Kód:
    https://market.android.com/details?id=cz.vojtisek.freesmssender&feature=search_result
    ?
    Sylvaneya, forum browser

  10. #10
    Moderátor fora
    Založen
    07.01.2011
    Příspěvky
    3 790
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    22
    jo tu jsem viděl i na symbian a navíc na tohle nepotřebuješ aplikaci, stačí nastavit si bránu odesílání podle poslatsms.cz a posíláš zdarma sms v normálním editoru v jakymkoli mobilu

Stránka 1 z 3 12 ... PosledníPoslední

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •