-
Zásah proti bugerům
Vážení hráči,
po novince, která obsahovala určitě příjemnou novou informaci a vychytávku, je zde čas, abych ohlásil i jednu špatnou zprávu, kterou většina hráčů pravděpodobně odsoudí, ale nelze už v této situaci jinak jednat.
V posledních měsících se výrazně změnily ceny ve hře, jinak řečeno, došlo k velmi, velmi vysokému nárůstu ingame inflace, která se v některých případech projevila až 100% zvýšením cen. Pozorovali jsme to a hodnotili "z dálky",avšak aktuální ceny jsou u některých komodit opravdu neadekvátní. A proto jsme se chtěli tomuto problému detailně podívat na kloub a chtěli jsme zjistit, v čem je problém, že do hry proudí tak neskutečné množství goldů.
To, co jsme v logách, v DB a přímo i ingame zjistili je problém enormních rozměrů. Jsou na serveru chary a guildy (převážně guild banky osobní), přes které se do hry dostavá neuvěřitelné množství goldů a jejich hodnota je velmi, velmi vysoká. Abychom nebyli jen u slov, tak si pojďme říct i nějaká konkrétní čísla.
Například jeden char, s osobní guildbankou dostal do hry za 4 dny více než 3,5 MILIONU goldu a tato situace se nestala pouze jednou. Poté byly goldy rozesílány poštou, byly roztroušeny všelijak přes trade, aukci, jiné chary do jiných guild bank, což ve výsledku znamená, že takovéto goldy má vesměs aktuálně každý, který má nějakou gold interakci s někým dalším.
Takže si umíte představit už, v čem je tedy hlavní problém. Teď tedy ta první, dobrá zpráva. Problém se nám podařilo pravděpodobně opravit a k dalšímu masivnímu přísunu goldů do hry nebude takovýmto způsobem docházet.
Teď je ale tady ta špatná zpráva, která zní takto:
28. 5. 2014 ve 22:00 byl server vypnut, abychom zasáhli manuálně a nuceně do ingame ekonomiky serveru a upravili následující věci.
- Smazány byly všechny Emblem of Frost NAD hodnotu 250
- Smazány byly všechny Emblem of Triumph NAD hodnotu 250
- Smazány byly všechny Badge of Justice
- Smazány byly všechny goldy na každé postavě NAD hodnotu 30 000
- Smazány byly všechny goldy v každé guild bance NAD hodnotu 200 000
- Smazány byly i goldy nad limit 30 000 u charů, které jsou umístěny v AUKCI
- Smazány byly všechny goldy v ingame mailech NAD hodnotu 1 000
Největší vinu na tomto kroku nese celkem 16 accountů.
- sfhkjarda; grupp; anea; astra; drakoun777; martan400; SGA; DALKYN1; Dalkyn12; Dalkyn; MC-TOP; EST1; EST2; EST3; Patrick33; Patrick22
Tyto accounty byly TRVALE smázany stejně jako všechny postavy, které zde měly. Toto je ovšem seznam pouze těch největších ryb, bohužel, bugerů bylo o mnoho více a upřímně doufáme, že nám žádný neunikl.
Každopádně od nahození serveru kontrolujeme a logujeme veškerý pohyb komodit na serveru, aby se znova tato situace nemusela opakovat, protože není příjemná nám a už vůbec není příjemná Vám, našim hráčům.
Omlouváme se za tento krok hráčům, kteří s tímto problémem neměli žádné dočinění, ale bohužel se to dotklo úplně celého serveru a jeho ekonomiky. Doufáme, že se nám tímto podaří alespoň částečně vrátit ceny k normálním hodnotám a doufáme, že se toto nebude už opakovat.
A děkujeme za pochopení těm z Vás, kteří na tuto situaci pohlížejí z více úhlů a jsou schopni dobře zhodnotit tento krok, i když je nám jasné, že moc z Vás pochopení mít nebude.
Za Jinda, Faelona a celý Anathema team,
Head GM Raikin