PDA

Zobrazit v plné verzi : Router a více MAC



chajak
16.05.2011, 18:40
Zdravím, pořídil jsem si Asus WL-520GU, co mě ale zajímá, jestli je možné nastavit následující:
Síť identifikuje PC podle MAC adresy.
Doma máme dva PC s unikátní MAC.
Lze nějak nastavit na tomhle routeru, aby jeden PC šel do sítě s jednou svou MAC a na druhé MAC by byla provozována WiFi z toho routeru? (Kde by byl připojen i ten druhý PC)

Jde mi o to, že limitace na jednu MAC je 3MB/s ... teď mám nastaveno že vše z domova leze přes jednu MAC, ale kdyby se mi podařilo nějako rozchodit to lepší, tak by jeden PC jel s 3MB/s a celá wifi taky na 3MB/s :)
Má někdo zkušenosti s tímhle zvláštním nastavením?

Napadlo mě ještě před router hodit switch a tam píchnout ten jeden PC a za routerem pak vše ostatní :) To by mohlo jít, každopádně bez toho switche navíc by to nešlo? :D

K4M1L
17.05.2011, 01:37
No obávám se, že takové neastavení není možné, sice to neni úplný low end, ale dost se tomu blíží. Jinak ty máš na lince limit 3MB/s / MAC ? Pokud jo, možná by se to dalo řešit swichem, ale v takovém případě by ten jeden PC musel mít kvalitní zabezpečení, protože by byl připojen přímo do internetu. (pokud teda chápu správně tvojí otázku a do bytu ti vede síťovka.

chajak
17.05.2011, 01:40
Nakonec vyřešeno předsazeným switchem :) Od switche jde net na jeden PC a router tvářící se jako druhej PC. Bohužel tenhle router má jen jeden WAN port, takže je nemožné dát na jeden interface 2MAC a softově to taky neumí :)

Do bytu nám jde jeden kabel, ale máme registrované 2PC, tyto PC jsou jednoznačně identifikovatelné podle MAC, pokud oba strčím za router, tak obě MAC nevyužiju .)

K4M1L
17.05.2011, 01:48
jo tak to je přesně to co jsem myslel :D No vida, aspoň je vidět, že nemluvím do větru :D

The_Odik
11.06.2011, 23:03
Pozdě, ale co už :D Jde to i bez toho switche... do routeru bych hodil openwrt (http://openwrt.org/) a tam už se dá nastavit cokoliv, včetně mrtě virtuálních síťovek na jednu fyzickou

K4M1L
05.07.2011, 00:32
No vida...ani mě nenapadlo, že by se do tohohle routeru dalo dostat něco chytřejšího ;)