PDA

Zobrazit v plné verzi : Ivy Bridge is comming...



Spark
13.04.2011, 22:45
táák lidi co vy na to..? já se rozhodoval jestli po létě přesedlat na intel a jít do sandy bridge, no po této (http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/20727-intelu-unikly-slidy-k-platforme-ivy-bridge-novinky-v-cipsetu-a-zpetna-kompatibilita) informaci už jsem si naprosto jistej, že na procesor si ještě chvíli počkám, ale těší mě, že patice zůstanou stejné jeko pro sandy bridge
momentální sandy bridge jsou výkonější jak většina i7 na nehalemu(westmere), kromě 990X a 980X a jsou zároveň mnohem levnější, výhodná koupě bych řekl, integrují zároveň grafiku takže pro někoho, kdo na ni třeba nemá zatím peníze nebo ji ani nepotřebuje se to určitě hodí, jsou výkonnější než integrované GPU na MB
s Ivy Bridge přijdou podle článku i integrované RAM paměti, doufám jen, že budou pracovat spolu s fyzickými

K4M1L
13.04.2011, 23:28
no tak integrované RAM nebudou, paměťový řadič neni paměťový modul. No ale já bych z tohohle řešení moc šťastnej nebyl, Bude to jako multifunkční low end tiskárny. Když mám PC a odejde mi grafika, tak můžu použít alespoň tu na desce, ale takhle...to je potíž. Navíc víc funkcí, víc chyb. Ale třeba ne, třeba to bude jako mrecedes-benz S-class :D

Spark
14.04.2011, 21:33
aha, špatně jsem to přečetl, no nevadí hele ale je to zas menší technologie tak tam toho víc narvou, má to být výkonnější jak sandy bridge kterej je už teď výkonnější jak westmere, tak snad to bdue stát za to, jasný že dokud neuvidímpořádný testy, prachy bych za to nedám
integrovanou grafiku na základovce bych já mít nemohl, už jen kvůli tomu, že na lepších MB nebývá a těžko se shání, uvidím ale na základovce už určitě šetřit nebudu ani na chlazení, CPU minimálně na 4GHz, nejspíš marshala od MSI nebo pokud ji předělají tak rampage, no kdoví co v té době bude za novinky, každopádně už to bude potřeba, teď mi např crysis 2 sice frčí pěkně kolem 60fps na max(ještě trošku navýšené přez utilitku), ale jak přijde DX11 patch jajajaj to bude nemilé :D

liborr
24.04.2012, 18:14
U základovky jde především o chipset a frekvenci. Ono už je to jinak celkem jedno jestli Marshal / Rampage / Sniper... to máš fuk :D ono to vesměs jede uplně stejně a těch pár procent a desetinek nepoznáš. O Ivybridge byla zmínka již před 2-3 roky ale pod jménem technologie kterou Intel začal vyvíjet s krycím názvem LARABE. Což v podstatě jen řekli že bude CPU a GPU v jednom a mělo by to přinést vyšší výkon. Pak bylo dlouho ticho po pěšině.

K4M1L
24.04.2012, 18:35
všimni si jak starý je to topic ;)

liborr
24.04.2012, 18:37
pár dní :D

Yuphon
24.04.2012, 18:41
pár dní :D

jj cca 375 :D

Mu$cl€
24.04.2012, 18:47
testing > http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/23890-intel-core-i7-3770k-22nm-ivy-bridge-do-desktopu

Spark
25.06.2012, 21:40
...has came :-D