PDA

Zobrazit v plné verzi : Latence



Dzimy
25.03.2011, 23:21
Pardon že sem zase píšu, ale mám další problém :huh:
Před pár dny mi z ničeho nic naskočila latence s prominutím jako kráva začala skákat v průměru od 1K do 5K ... chvíli (asi 2 minuty) to jede v pohodě a pak se to začne s*át a jde to čím dál do větších s*aček až mě to kopne ze serveru. Zjistil sem že celkově net nějak blbne... rychlost by se dala srovnat se šnekem po obrně...
Nemáte někdo nějaký rady pro počítačovýho analfabeta?

K4M1L
02.04.2011, 12:31
především zkus start->spustit->cmd ;potvrdit
tam napiš ping equilibrium.project-nemesis.cz -t a sleduj čísla, když tam budou nějaký obrovský čísla je jasně problém na tvej lince a zkus reset routeru, případně kontaktuj providera. Pkud jsou pingy stabilní a v rozumnejch hodnotách, tak bude problém jinde, zkus opakovat proceduru s pingem, ale misto equilibrium.pro..... zadej nix.cz . Já mam doma do nixu 7-9 ms v práci cca 2 ms. Pokud se vejdeš do 30 ms, tak můžeš vyloučit problém na lince. Jo jinak vypni všechno co přistupuje k netu, protože ping nejsou prioritní data, takže cokoli co jde na net ti může ping zvýšit. Pokud máš potíže s rychlostí netu, tak je to jasný, ale to bys musel mít fakt šneka. Pokud máš O2 tak to chápu, ale druhej tak hroznej provider tu snad neni, takž pokud máš něco jinýho je kopanec v PC. Zkus kouknout na síťovku, jestli máš správný a aktuální ovladače, v případě wi-fi koukni na packet loss , jestli nemáš někde nějaký rušení, to samý i u kabelu, jestli nemáš nějakou ztrátu, ale na to všechno by bylo asi lepší kontaktovat nějakýho odborníka, kterej ti to proměří => kontaktovat providera.

Shrnutí: Pokud ovladače případně výměna síťovky nevyřeší problém a aktivita sítě je pořád na nule (pokud nic neděláš), resetni router a kontaktuj providera.

Dzimy
13.04.2011, 22:46
Zkoušel sem Nix.cz a skáče to chvilku z 24 na hodnoty mezi 100 a 200 ms...
Jinak restart routeru sem zkoušel, zkoušel sem i tenhle návod: Step 1: Open regedit
Step 2: Go to the following key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\P arameters\Interfaces
Step 3: There will be many sub-keys with names like {068CA6B5-ACDD-4FC1-BCBB-66380B3EAF17}, go through each one of them and search for the one that has a key value called DhcpIPAddress that contains your current IP.
Step 4: Right click on the key and select New->DWORD Value
Step 5: Rename the new value to TcpAckFrequency, then double click it and set it to 1
Step 6: Restart your computer
Zdá se mi, že tohle mi pomohlo, protže latence se teď povětšinu času vyskytuje v přijatelných mezích a dá se bez problému hrát (oproti těm několika tisícům ms předtím)
Ale když pustím jakékoli video z netu (youtube, NDR...) tak ihned vyskočí latence nad tisíc milisekund, což ještě před nedávnem nedělalo. Jinak mám kabel a linka je u Tý mobajlu... (těm už sem taky volal a voni že s tím zkusí prý něco udělat... ale nepoznal sem změnu)
Jo jinak Ugg dík za odpověď

K4M1L
13.04.2011, 23:35
jo a já taky zjistil kde mám problém...ale napíšu ho sem až mi to potvrdíš :D

Jakej máš PC (výkonově) a jakej používáš antivirus?