PDA

Zobrazit v plné verzi : Kolejní síť



Ymhotep
07.03.2011, 12:37
Ahoj,
jsem student Fakulty Managementu spadající pod VŠE a mám problém.
Potřeboval bych nějak oběhnout zakázané IP porty. Porty 10000+ jsou zakázané. Program Team Speak jako takový je zakázaný.
A mě to děsně drbe :).
Bavil jsem se s CVT a nic.
Tedy pokud je tu někdo kdo by měl rozumné řešení, navrhujte.
Zkoušel jsem oficiální proxy a nic. Povolení portů taky asi nehrozí.

http://www.fm.vse.cz/faq/internet-na-kolejich/jak-se-pripojit-ke-kolejni-siti/
Odkaz na fakultní stránky. Zde jsou informace ohledně proxy, jak se připojit atd.

S pozdravem
Ymhotep

peter.ntx
09.03.2011, 16:56
Cisto teoreticky, pokial by si mal dostupny nejaky server mimo siet alebo pocitac tak si mozes cez neho presmerovat porty , z nizsieho povoleneho portu zo svojej siete k adresatovy

BO5ivoj Lupen
09.03.2011, 17:23
Nevim, jestli to je jenom na Svecove koleji, ale na Jarove 2 to funguje v pohode.

K4M1L
12.03.2011, 02:33
no mělo by to jít přes vzdálený počítač, ale je to trochu složitější, pokud máš takový vzdálený počítač k dispozici tak napiš a já ti napíšu jak na to, ale nechce se mi to psát zbytečně, bude to delší :D

Ymhotep
12.03.2011, 09:54
Stím se nepiš :)

K4M1L
12.03.2011, 12:16
nevim, oni to budou mít dobře udělaný, takže to nijak jednoduše "obejít" nepůjde. Jedině, že by jsi se připojoval přes mobil :D

Mirek N.
17.03.2011, 07:50
Na banske sme chvili pouzivaly vpn. Odkazy najdes tady.. Drive meli bezplatnej tarif, kterej byl i rychlostne celkem dobry ale mam pocit, ze ted uz je spoplatneny.. Otakza je, jaky s tim budes mit pingy ve hre... Na starcraft2 to stacilo ale na nejakou 3D strilecku to bylo hodne spatne(ping100+). A pokud te trapi jen ts3 tak popros ve vasi bande nekoho s pevnou ip adresou at zalozi vlastni ts3 a nastavi tam port kterej nemas blokovany

K4M1L
17.03.2011, 12:36
Já myslím, že pokud je TS zakázaný, tak to nevyřeší ani jinej port.

Ymhotep
20.03.2011, 18:58
Bohužel to už jsme zkoušeli prostě to TS nejede ... jednou jedinkrát mi to chvilku jelo a to když jsem se na wi-fi náhou dostal na IP co měla přesměrovaný porty problém je, že nemůžem si tu ani pevnou IP zadat takže se tam zase nedostanu.

A bude vtom více jak ty porty bude tam asi ještě něco. Prostě DMNCE

martY
20.03.2011, 19:18
Zkoušel jsi double proxy? :D To si myslím, šlo všude, co jsem zkoušel :)

K4M1L
20.03.2011, 22:30
Zkus to takhle: http://proxys4u.proboards.com/index.cgi?action=display&board=general&thread=26&page=1

Ale myslim, že to bude dost složitý :D

Ymhotep
21.03.2011, 12:00
ne co to je? :D

ardy
26.03.2011, 15:21
Jestli můžeš mít doma zaplej comp, tak si určitě nastav VPN sám. Vytvoří ti to virtuální privátní sít, můžeš pak přistupovat i k počítačům doma. Když by jsi to měl doma, tak by latence nebyla tak vysoká jako u veřejnejch VPN a navíc si to můžeš nastavit i na šifrovanej port 443(https) - nejenom, že nikdo nebude moct spoofovat packety, ale ještě máš jistotu, že tenhle port bude otevřenej.

Další věc je, že drtvivá většina routerů běží na linuxu. Podařilo se už zkompilovat VPN server i pro routerovej linux, takže pokud budeš mít vyhovující model, nemusel bys mít ani ten počítač zaplej. (Tušim, že šlo o openVPN).