PDA

Zobrazit v plné verzi : Hraní her ? - přehřívání



Hruusa
24.02.2011, 01:40
Ahoj, mám tu menší oříšek. Mám velkej stolní PC. Udělal jsem kompletní repas. Jenomže když hraju, náročnější hry (Cod. BlackOps) ale i třeba WoW tak mi to hodí totálně rozhozené textury, a cca po 2 min se počítač resetne. Zkoušel jsem osadit lepším HW (procesor + graf. karta) ale nepomohlo. Když jsem se byl poptat u pár prodejen s IT, tak mi odpověděli přehřívání. Mám tu zdroj o 550W.
Procák AMD Athlon 64X2 Dual Core Processir 5400+ 2.79GHz a graf. kartu ATI Radeon HD 4800 series. Ještě jeden týpek mi říkal, že je to problém s chipsetem. Ale ten se mi nenahřeje. Ovladače jsou aktualizované + re-install her nepomohl. Záloha udělaná. Tak pokud víte jak rozlousknout oříšek, poprosím o sdělení :)

Hrůůša.

Krylus
24.02.2011, 02:43
Tak nejlepsi by asi bylo prvne zjistit jak je to s tim prehrivanim, pokud je moznost tak nejjednoduseji pres nejaky soft napr Everest. Jinak se mi zda ten zdroj trosku slabsi, mel jsem na PC podobny problem co tu popisujes a pomohlo mi presedlani na silnejsi zdroj (menil jsem 2x :) ) na 750W.

Firestorm
24.02.2011, 08:26
A je to JEN u her ? Pak bych taky vsadil na zdroj (nestíha "krmit") . Měl jsem podobný problém a po výměně zdroje už bylo vše v pohodě... Případně mrkni na teplotu grafárny. Jak už psal Krylus mrkni ty teploty :)

Spark
24.02.2011, 09:05
ten zdroj na to boooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooohatě stačí, mám 500W u jednou tak výkonnějšího stroje
jakej máš chladič na procesoru..? pokud box tak ty u AMD stoojí za totální hovno, zkus ten everest a pokud se ti přehřívá procesor, zkus koupit lepší chladič, máš vůbec mezi procesorem a chladičem teplovodivou mast..? jen technický dotaz :-P

Hruusa
24.02.2011, 09:52
Dobré ráno všem, zdroj bohatě stačí jelikož je to PC jenom cca ke hraní a to primárně na testy her. Chladiče (větráčky) jsou už defaultně připojené do krabice (Coolemaster).
Ano jenom u her :) PS: kouknu na ty grafy a naházím to sem :)
Zatím děkuji všem ;)

Hrůůša.

Faelon
24.02.2011, 10:07
hele..ja mam 4jadro athlon 630 2,8 ghz a HD 5770 vapor-x a zdroj 400W a v pohode mi full detaily wowka i COD black ops stiha "krmit" takze tim to neni.Skoro bych veril ze je to prehrivanim...
Zkus si stahnout program Speed Fan - ten ti zmonitoruje teploty....Pust wowko/COD chvili hraj a pak mrkni na teploty jake ti ukazuje...Napriklad ja mam pri hrani COD cca 63-64 stupnu procesor a kolem 58-60 grafiku(ale je to vaporka,ktera ma silne chlazeni,grafiky snesou mnohem vetsi teploty-az do 100 stupnu)...
Takze bych si tipl na to ze se ti prehriva procesor,omrkni tu teplotu a napis sem,myslim si ze ti nejaky chladic nestiha nebo nebezi vubec,protoze win ti zvladne uchladic pasivne...
Pokud to bude tou teplotou,tak koupit lepsi chladic(ja mma ted nove coolermaster hyper 101 a nemuzu si stezovat),pripadne koupit jeste jeden na odtah tepleho vzduchu ze skrine...No vidis..Kde mas skrin umistenou?

Jind
24.02.2011, 10:10
Chválim všechny rady,i když se to nezdá tak prostě zdroj občas nestíhá,není na škodu ho nechat přeměřit.
Osobně by mě pomohlo kdyby si sem hodil 4 screeny a potom se uvidí dál.
1.Screen teplot při najetém PC a bez spuštěné hry
2.zmackni ctrl+shift+esc najed na výkon a nascreenuj stav výkonu.
3.spust hru se kterou máš problém a opět zmackni ctrl+shift+esc najed na výkon a nascreenuj stav výkonu.
4.hod sem pak screen teplot když hra jede.

Jinak u ATIN jsou důležité správné drivery.

Firestorm
24.02.2011, 10:24
hele..ja mam 4jadro athlon 630 2,8 ghz a HD 5770 vapor-x a zdroj 400W a v pohode mi full detaily wowka i COD black ops stiha "krmit" takze tim to neni.Skoro bych veril ze je to prehrivanim...

To není jen o příkonu. Je to i o účinnosti a kvalitě zdroje. Ale přehřívání bude asi pravděpodobněší no...

Hruusa
24.02.2011, 10:25
95Teplotu jsem měřil asi tři krát, a vždy mi vyšel průměr na CPU/GPU. Nasávání/odtah studeného/teplého vzduchu zajišťuje case, mám tu cca 12 větráčku a vzadu dva velké kvalitní na odtah. Teploty při hraní jsou někdy i cca dva krát větší než obvykle. Je zase zajímavé že tyto hry rozjedu úplně v pohodě na svém NTB vše na vysokém rozlišení. Přikládám Screen ze hry na WoWu kde jsou vidět jasné vysekané textury. Drivery jsou v pohodě Bios je vidí a vše je úplně v pořádku (po stránce SW) :)

Hrůůša.

K4M1L
24.02.2011, 11:33
já bych to taky typl na přehřívání, ale je možný, že to dělá zdroj nebo deska. Zdroj 550W je opravdu dostatečný, ale je možné, že bude třeba trochu "nakřáplej". Zkus tam dát třeba na hodinku jinej zdroj (třeba jen půjčený nebo tak). Když problém přetrvá víš, že zdrojem to neni. Pokud jsou teploty pod 80 stupňů tak by se to restartovat nemělo, pokud je tam víc je to problém. No a pak deska. Pokud všechno tohle vyjde jako negativní tak ti mohlo něco odejít na desce a skrz ní prostě nestíhají data téct dost rychle. Problém procesoru nebo grafiky bych vyloučil, protože pokud na grafice nebo procesoru něco nejde jak má tak obvykle PC nejede vůbec. Pro jistotu ale udělej nějaký benchmark.

Když jsme u toho chlazení...schánim prosklenou lednici :D

Hruusa
24.02.2011, 11:41
Abych to shrnul : Zdroj jsem tam dával i silnější a dělalo pořád ! (zdrojem to není)
Teploty mi nelezly nad 80 °C
Jdu do města koupit chlazení takže uvidím kolik to nahodí + potřebuji nějaký tip které koupit.
PS: na ceně nezáleží :)

Hrůůša.

K4M1L
24.02.2011, 11:59
když na ceně nezáleží kup vodníka :D ale jinak cokoli co neni hranatej chladič s větráčkem tak je dobrý :D

Faelon
24.02.2011, 12:55
Koukal jsem jaky mas procesor....pokud je mi znamo,tak u tohohle procesoru nesmi jit teplota nad 73 stupnu cca,pak je vysoke riziko ze se zacne restartovat....takze nejspise to bude chladicem na procesoru,ktery to proste neuchladi..Mch ja mam CoolerMaster Hyper 101 a nemuzu si steozvat je sice hranatej,ale je velkej s heatpipe technologii(otacky max 3200 takze je i pomerne tichy ;) ) ale samozrejmne vodnik je nejlepsi :D

martY
24.02.2011, 12:58
:) Zkontroluj každopádně kontakty všeho, hlavně od zdroje, někde jde třeba víc štávy, než má :)..

K4M1L
24.02.2011, 13:38
jo to to jsem myslel heatpipe...tim hranatym jsem myslel jakejsi kus špatně obrobenýho hliníku :D

Hruusa
24.02.2011, 14:01
Klucííí :) Je to doma :) Koupil jsem něco na způsobu vodníka upsal jsem se málem k jisté hranaté ošklivě hučící bedýnce. Kdo říkal že málo chladím má u mě malé bezvýznamné PLUS!, koupil jsem cirka za 5 tisíc tunel + már apulí ....(kdo doplní má u mě další PLUS!. Sice se chvíli můj procák rozkoukával ale i tak to zvládl, hry se hrajou krásně + mě obsluhovala krásná PRDELKA :P

Váš, Hrůůša.

Spark
24.02.2011, 14:18
za 5K..? to sis měl koupi rovnou I5 ty mají i ten box parádní :D

Hruusa
24.02.2011, 14:23
ano, jedna ampula mě vyšla na pětikilo + tunel a kabely atp ... je to sice dost, ale jsem rád že to jede.
PS: Je mi zima na nohy :D

Hrůůša.

K4M1L
24.02.2011, 15:01
voda. Doufam, že nepřijdeš s něčím jako chlazení dusíkem nebo tak...to je blbost :D http://zaveslace.webgarden.cz/tuning-pc-navody/vse-o-chlazeni.html

Hruusa
24.02.2011, 15:06
málé bezvýznamné Mínus! je to tekutý dusík :)

Sylvaneya
24.02.2011, 15:14
Ja len chcem upozorniť, pokiaľ napájate PC káble na predlžovačku (čo ja viem 4-5 káblov z PC) môžte mať sebelepší zdroj ale PC Vám po nejakom čase začne padať. Tento problém som dlhodobo riešil a chcel som už kompletne vymeniť vnútro tejto veľkej kopy šrotu, ale nakoniec som to rozhodil na dve predlžovačky a fičí ako má. :)

Btw. aspoň si za tých 5k kúpil kvalitu a nie nejaké sračky, gj.

Hruusa
24.02.2011, 15:15
Je to od Coolemastera :)

K4M1L
24.02.2011, 16:17
můžeš sem postnout model?

Hruusa
24.02.2011, 20:51
Není to model, je to složení komínu + kabely + dusík. Složenina, nevím možná není od Coolemastera, ale on mi řekl že ano :D nějak jsem na to nekoukal. Koukal jsem kolik to spotřebuje, jak to chladí + jak chladí. Sehnal jsem si zásoby dusíku na půl rok tak uvidím, ale prej to hrozně kazí procesor. Uvidím časem až budou money tak pořídím něco normálního :)

Hrůůša.

K4M1L
24.02.2011, 23:05
to jsi měl investovat do něčeho rozumnýho, tohle je naprostá blbost. Tohle je na overclocking a to ještě na dost extrémní. Krom toho, že si tim nezničíš jen procesor ale i desku. Navíc tam ten dusík budeš muset pořád přidávat. Uzavřená kapsle ti bouchne. Prostě je to na nic. Pokud máš tolik peněž měl jsi koupit vodníka, ale stačil by i celkem obyčejnej chladič...