PDA

Zobrazit v plné verzi : Svchost.exe



K4M1L
17.02.2011, 20:48
Poradíte mi prosím někdo jak zajistit aby si systém nepouštěl tenhle proces tolikrát? Kolikrát ho mam puštěněj až 8x a to už je docela zátěž. čím to?

je to proces svchost.exe

jinak takhle to je po restartu a třeba po uptime 200 hodin je jich tam tak 20

http://nemesisup.cz/files/public/bez-nazvu-41.jpg

Hruusa
17.02.2011, 21:01
Kouknul jsem se na googla. Našel něco od MS. http://support.microsoft.com/kb/314056/cs To by vysvětlovalo proč to schazuje WIN. Dole máš přímo pro co je ten soubor důležitý.

Hrůůša.

K4M1L
17.02.2011, 21:09
to jsem překvapivě taky vygooglil, ale to co mi tam běží je moc :D podle toho článku by to mělo pro tu službu běžet jednou, tzn max 4x.

dodiks
17.02.2011, 21:17
no ja mam proces Svchost.exe spustene 7 krat... a keď si všimneš, tak ti to system nezaťažuje, lebo iba jeden svchost.exe ti zabera trochu viac systemovej pamäte, ostatné využívajú minimum,, pokiaľ ich tam máš asi 200 tak to je divn=. Tento proces by sa mal využívať, ak pracuješ s netom, so sieťou,,, takže ak sa ti otvárajú jednotlivé porty, tak sa otvára aj proces svchost.exe... myslíš, že naozaj je príčina pádu tvojho pc práce tento proces???

PS: vyskušaj prečistiť Registry... ale len ak do toho "vidiš", inak napáchaš viac škody ako osohu...

K4M1L
17.02.2011, 21:21
PC padne jen když ten proces manuálně ukončim, ale o tom vytěžování, když jich běží hodně je to docela znát, tohle je čerstvě po restartu, ale 200 jich nemám, mluvil jsem o uptime 200 hodin a 20ti svchostech

dodiks
17.02.2011, 21:27
hmm,,, no mne ich bežne beží cca 10.. a pc absolutne nezaťažuju,,, a ani by tento process zaťažovať pc nemal... je to systemovy proces, takže ho za žiadnych okolnosti nezatváraj nasilu.. vyskúšaj prečistiť databázu registry.. sú na to rôzne software... inakšie s tým nespravíš nič,, len mi je čudné, že ti tie procesy zaťažuju pc... hoci by si mal aj 30 naraz spustených, tak to je 30* 4mb cca+ 1proces by mal "žrať" 30mb cca a to je nejakých 150 mb z RAM čo je nič (a to som daval max udaje),,

K4M1L
17.02.2011, 21:31
150MB ram je nic pokud máš víc než já :D mam 1GB. A ještě k tomu neni ani zbytek mýho PC žádnej zázrak. Spíš bych potřeboval nějakej nástroj kterej by dokázal řídit procesy nějak chytře aby si třeba system neotevřel víc než 1 svchosta, ale použil místo toho ten kterej už beží, podle toho co jsem vygooglil to teoreticky jde, ale praktický řešení jsem nikde nenašel.

Doolphin
17.02.2011, 21:34
Na tvem miste bych zacal s reinstalaci windows.
Tky mi to delalo, me pomohlo toto:
1.Nainstalovat wokna
2.Nepripojovat na net!!!!
3.Nainstalovat SP 3 a antivir
4.Pripojit na net, update systemu a driveru

K4M1L
17.02.2011, 21:44
hm to he krásný řešení, ale do toho nejdu :D mam tu moc věcí který bych musel znovu instalovat a to bych celej den nedělal nic jinýho.

Hruusa
17.02.2011, 21:44
Je blbost hned reinstal WINů, je to proces to žere více RAMky než má, i když reinstaluje WIN, ten proces tam zůstane dál ! (možná menší množství)
/edit: Tak jsem se koukal i já, mám to tu 11 krát ! :D Ale můj počítač neklesá na výkonu, tak nevím ale přeci jenom mám 4 GB RAMek.

Hrůůša.

dodiks
17.02.2011, 21:59
ako tak pozeram, tak jediným "bezbolestným" riešenim bude pre teba buď kúpa ďalšej RAMky alebo ako pozeram ten tvoj screen vypni skype :D , teda mysli uplne deaktivuj aby nebol medzi procesmi :D lebo ten ti zabera 100Mb, pripadne koriguj ine procesy čo veľa žeru ram ako firefox, antivir a pod... :D

PS: s 1Gb ram veľa zazrakov nečakaj :D predsa len to je take psychlogicke minimum pre win XP :D
a podla screenu mas 2Gb ram, alebo ten druhy Gb je len cache na disku?

Mr. Boombastyc
17.02.2011, 22:00
ja ho mam 12x :D
no dohromady me nezerou ani 100 MB pameti, to neni moc :)

K4M1L
17.02.2011, 22:03
mam 1GB a nic nerozšířim, stařičkej NTB a deska víc nepodporuje :D Potřebuju pořádnej nástroj pro správu procesů. máte někdo něco? kdyžtak linkněte, ale bacha na warez

chajak
18.02.2011, 01:45
Svchost není problém, max je problém to, co se na něj napojí. 8x svchost fakt není nic neobvyklého .)

K4M1L
18.02.2011, 02:02
8x je když zapnu PC, ale když běží 20x už je to znát :D

chajak
18.02.2011, 02:05
V tom případě si hlídej, co se na svchost napojí. Prostě přes svchost se napojuje spousta DLLek, jde o to si je hlídat, které opravdu chceš.

K4M1L
18.02.2011, 02:06
no jenže jakmile nějakej odpojim, nebo vypnu jakejkoli svchost tak systém umře...

Jind
18.02.2011, 16:03
Na win7 ani jeden svchost :D

Mr. Boombastyc
18.02.2011, 16:16
jak to delas ? :D

set.master
18.02.2011, 21:36
Na win7 ani jeden svchost :D

Jinde zkus kliknout na Zobrazit procesy všech uživatelů :-) Mám jich tam 11

dads
19.02.2011, 02:19
jinde :D

Yuphon
19.02.2011, 13:55
win 7 professional.. mam to tu 16x.. vobec nezatazuje PC :)

K4M1L
19.02.2011, 15:20
viděl jsi jakej mam PC a budeš řikat něco o zatěžování? já tě kopnu :D:D:D

bibinka
20.02.2011, 14:42
Bože bože =D pokud člověk není MSP tak je jasný, že nebude vědět co je to ten svchost.exe Pokud se nad tím zamyslíš a rozebereš si název na "svc" a "host" tak ti dojde, že je to služba, která hostuje funkce aplikacím, jenž jsou vázané na systémové služby, rozepíši to podrobněji viz níže v uvedeném příkladu.

Jinak ten svchost.exe je proces v počítači hostící nebo obsahující další samostatné služby, které systém Windows používá při vykonávání různých funkcí. Například program Windows Defender používá službu, která využívá proces svchost.exe.

V počítači může být spuštěno několik výskytů procesu svchost.exe a každý z těchto výskytů obsahuje jiné služby. Jeden výskyt procesu svchost.exe může hostit jedinou službu pro určitý program, zatímco další výskyt může hostit několik služeb vztahujících se k systému Windows. Chceš-li vědět, které služby jsou spuštěny v rámci určité instance procesu svchost.exe, použij program Správce úloh. (který si sice použil, ale moc ho neovládáš, když se ptáš zde)

//Postup zobrazení služeb, které běží v rámci procesu svchost.exe

1) Spusť program Správce úloh klepnutím pravým tlačítkem myši na hlavní panel a potom klepnutím na příkaz Správce úloh.

2) Klepni na kartu Procesy.

3) Klepni na možnost Zobrazit procesy všech uživatelů. Pokud tě systém vyzve k zadání nebo potvrzení hesla správce, zadej heslo nebo proveď potvrzení.

4) Klepni pravým tlačítkem na myši na položku instance procesu svchost.exe a potom vyber příkaz Přejít na službu. Na kartě Služby se zvýrazní služby přidružené k vybranému procesu.

A tam pak uvidíš jaký služby ovlivňují tvůj chod systému. A pokud si stěžuješ na ten tvůj skoro book =D který je pěkně "unportable" tak ti doporučuji zainvestovat do nového. Omezit cigára, a z herny ti taky musí něco kápnout ne? Pak by neměl být problém.

K4M1L
20.02.2011, 14:50
já si nestěžuju :D stačí mi že funguje, dokud bude fungovat nepotřebuju utrácet za jinej. Jinak bibino to co jsi psala "překvapivě" vím. To co potřebuju je snížit počet svchostů a to ne za cenu vypnutí běžících programů, ale jiným způsobem. Jelikož ten způsob neznám tak se ptám :D

bibinka
20.02.2011, 14:56
Přečti si to ještě jednou, co je napsané v tom postu. To není vázané jen na aplikace ale i na služby. To je tak těžké to nějak zredukovat? Na to nepotřebuješ žádný další software, který zamezí více svchostů. "msconfig"? říká ti to něco? "services.msc"? ... Jak dlouho děláš do IT, že tohle neovládáš? Styď se.

K4M1L
20.02.2011, 14:59
hm, už jsem tu psal, že jekmile zruším jakýkoli svchost tak padne systém...a stejně tak když ho zakážu nebo prostě jakkoli zbránim aby se jich spustilo víc nebo jakkoli nějakej zrušim. To je ten problém, a proto hledám softík kterej to dokáže ošéfovat tak aby se to nestalo.

bibinka
20.02.2011, 15:04
Bože, co je na tom k nepochopení .. Celou dobu tu říkám, že svchost je proces, který je provázán se systémem a hostující službou/aplikací... Takže -> zamezit spuštění aplikace, služby ... a ne zamezit systémovému procesu.

SCHVOST NIKDY JINAK JAKO PROCES NEVYPNEŠ, TO JE JAKO VYPNOUT EXPLORER.EXE KTERÝ JE TÉŽ DŮLEŽITÝ PRO SYSTÉM proto musíš pravě pošéfovat služby a aplikace. Tak si zjisti dle toho návodu, jakej schvost používá co a to pak povypínej přeci?

K4M1L
20.02.2011, 15:08
ale to jsou služby který jsou potřeba...já potřebuju sdružit služby který si zapínají každá svýho scvhosta, aby třeba tři využívali jednoho, podle googlu to jde, ale já nevím jak.

jinak googlit umim taky: http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows-vista/What-is-svchost-exe

Akorát já tu psal že mam XP :D

Doolphin
20.02.2011, 20:04
že vy vůbec používáte ty pitomý wokna :D
Zlatej ubuntu :D

MalejDoom
21.02.2011, 13:05
V praci jsem s tim mel problem kdy ni svchost zabiral celej zbytek pameti ktery nevyuzivaly jiny procesy takze trea bezne 95% ... stahni a nainstaluj si program Lasso pro kterej eliminuje procesy ktery jsou zbytezny

http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/systemove_nastroje/optimalizace_systemu/process-lasso/?g[hledano]=lasso%20pro&g[oz]=3.84.6

K4M1L
21.02.2011, 14:26
díky to pomohlo.

Hruusa
21.02.2011, 14:37
bibinka : Ještě jednou tu uvidím tvoje arogantní posty a letíš na den ! WARN!

Hrůůša.