PDA

Zobrazit v plné verzi : iPhone - pokec



Hruusa
16.02.2011, 21:58
Diskuze o telefonech od "Jablíčka".

Mám iP 3G
4.2.2 iOS
Zadní kryt.

A co vy jak jste na tom ? :)

Váš Hrůůša.

Jonkey
16.02.2011, 23:01
Budu kupovat určitě až novej modej... :) Chtěl jsem jít do 4g,ale v CZ je pořát drahej....a dovážet ho,je blbost...záruka :)

K4M1L
16.02.2011, 23:48
obávám se, že drahej zůstane, iPhone obvykle moc na ceně neztrácí. Všeobecně Apple si celkem drží cenu. I třeba nefunkčí utopenej iPhone 3 se na aukru běžně prodává za 2,5k a to je fakt dost :D

Sylvaneya
16.02.2011, 23:59
osobne ma prekvapuje, ako si dokaze apple stale udrziavat zakaznikov pri dnesom smartphone trhu a hlavne pri Google Android OS. Za posledne 4 quartaly (hadam som to napisal dobre) predali vyse 21 mil kusov iphone 3g/s /4g, co je teda pekne cislo ^^.

Najviac sa mi na iphone pacia hry, celku vzato, iphone bol tusim primarne urceny na hry (iOS). :)

K4M1L
17.02.2011, 00:07
ona je to předevšim módní záležitost, je to drahý a stylový = kupujou si to celebrity...no a jelikož celebrity určují módní směr tak si to koupí i spousta dalších :D Prostě Apple, drahý, ale za tu cenu kvalitní, výkoný a jejich design se taky jen tak neokouká.

Sylvaneya
17.02.2011, 00:14
iba číňania
http://asia.cnet.com/i/r/2008/crave/hp/63002534/hiphone1_sc.jpg

Garfield
17.02.2011, 15:36
Iphone 3GS
OS: IDroid 1.0.3 / iOS 4.2.2
Memory: 32GB

Iphone je sice drazsi koupe ale da se na nem delat opravdu cokoliv, pokud nekdo rika, ze Iphone ma uzavreny OS a vadi mu to, tak ma z casti pravdu ale jen tehdy kdyz vyuziva jen officialni software na Appstore...

Chci sem nahodit jedno podtema je myslite si, ze program od Volle na online game na 3G je fake nebo skutecnost ? ukazka...

http://www.youtube.com/watch?v=c1oBI8A1EGA

Hruusa
17.02.2011, 16:41
Je to FAKE :) za 1. je to developer, on si to mohl přizpůsobit, z 2. Na server by jsi se nepřipojil, jelikož server by nerozpoznal, příkazy od iP. a za 3. OT: Dokázal by jsi s tím hrát ?

Hrůůša.

Firestorm
23.02.2011, 22:08
Momentálně mám už třetí iP (2G => 3GS =>4) a nikdy jsem nebyl spokojenější. Vyzkoušel jsem už kvanta mobilů ale žádný mi (dá se říct) úplně nevyhovoval. Je to celkem drahá sranda ale stojí to za to :)

Pokud vám na iPhonech chybí některé základní funkce (nutno dodat že je Apple postupně přidává) není nic jednoduššího než udělat Jailbreak :P

PS: Jailbreak není (jen) o instalování cracknutých her jak si mnoho lidí myslí (to než se stanu terčem kritiky jaký jsem warezák :D ).

Gamajun
23.02.2011, 22:20
Hruusa, prosim, co znamena ten druhy bod? Nepochopil jsem ho.

Spiriter
23.02.2011, 22:52
Iphone mam uz druhým rokem, presneji iphone 3g, sestra si nedavno koupila Iphone 4 a fakt super... Pro ty kteri maji 3g nebo uplne prvni generaci iphonu a dosla jim zaruka, stahnete si Jailbreak a udelejte si z toho jiny telefon :D...Jailbreak pak zrusite, ze si stahnete novej software.
P.S. : kamos si ho stahnul, instaloval a furt mel zaruku. Iphone se mu posral a oni mu ho vymenili i tak za novej. :D

Firestorm
23.02.2011, 23:01
Pro ty kteri maji 3g nebo uplne prvni generaci iphonu a dosla jim zaruka, stahnete si Jailbreak a udelejte si z toho jiny telefon :D...

Jen aby nedošlo k omylu. Jailbreakem ti záruka nepropadne. Respektive nikdo snad nebude takový vůl aby iPhone nerestornul na původní FW když už ho dá do servisu (pokud se ovšem nejedná o HW poruchu která restore znemožňuje... Ale tady mam pocit že by JB nehrál roli) Nesetkal jsem se s tím že by operátor neuznal reklamaci kůli JB (u nás) :) Je to jen strašení :)

K4M1L
24.02.2011, 00:05
tak ten kdo si koupí iPhone ho nekupuje kvuli tomu aby ho jailbreaknul a udělal z něj něco jinýho :D když koupim iPhone znamená to že chci iPhone ne? :D

Hruusa
24.02.2011, 00:33
Gamajun ... Verze iOS (operační systém na který iP jede :))

Gamajun
24.02.2011, 00:59
Stejne to nechapu jako duvod pro nepripojeni se na server... Da se napsat i jednoduchy textovy klient treba i pro Android, tak nechapu proc by to nemelo jit na iphone, pokud ten clovek vi co dela.

Hruusa
24.02.2011, 01:06
Klient-ne-klient ! Tohle ti prostě telefon neutáhne. Neřeknu s novými procesory, ale telefon se ti prostě nespojí s WoWkovým serverem ! Ať se ti to líbí nebo ne, Armory ano, hrát NE!

Hrůůša.

Spiriter
24.02.2011, 09:37
tak ten kdo si koupí iPhone ho nekupuje kvuli tomu aby ho jailbreaknul a udělal z něj něco jinýho :D když koupim iPhone znamená to že chci iPhone ne? :D
Asi si mě nepochopil, myslel jsem tím ze si do iphonu můžeš přidat barevne pozadí(Ip3g nemá), můžeš si nastavit ze místo carky u baterie budeš mít %, hry apod.

Jonkey
08.03.2011, 22:54
Borci,jak je to s dostupností Itunes nebo Apple store v Čr??a jaká je dostupnost aplikací free/placenych

Hruusa
08.03.2011, 23:05
Ahoj, u mých iP nikdy nebyl problém :) App Store šlo celkem rychle mají výkonné servery + já velký down, iTunes jsem moc nepoužíval, ale pokud ano tak na PC a tam to bylo dosti horší, program laguje, spojení se serverem = HROZNÉ ! a celkově ten program má jak bezpečnostní díry, tak díry jako celek ... Jeden z důvodu proč už nechci iP ;)

Hrůůša.

Sangui
21.03.2011, 15:32
osobne ma prekvapuje, ako si dokaze apple stale udrziavat zakaznikov pri dnesom smartphone trhu a hlavne pri Google Android OS. Za posledne 4 quartaly (hadam som to napisal dobre) predali vyse 21 mil kusov iphone 3g/s /4g, co je teda pekne cislo ^^.

Najviac sa mi na iphone pacia hry, celku vzato, iphone bol tusim primarne urceny na hry (iOS). :)

Za 1. jak už bylo řečeno je to otázka prestiže.
Za 2. Jobs ( a team ) vymysleli dokonalé uživatelské rozhraní ( na vše se dostaneš přes 2 kliknutí ), v případě mojí 32 gb 4g verze užasnej retina display ( 960*480, zatím nejlepší mobilní display v historii ) a skvělý design + prohlížení fotek/videa a jako třešnička na dortu plnohodnotný ipod se vším všudy.Navíc se hodně hledí i na kompaktnost a celkovou velikost přístroje.
Navíc smarty jdou s hardwarem tak dopředu že je soft prostě nestíhá, tím vzniká nevyváženost a ne každému se to líbí.

Sylvaneya
22.03.2011, 18:06
Nie je retina iba hustota pixelov?

Inak, si asi este nevidel SAMOLED+, vsak ? :D

dizka
22.03.2011, 18:11
SAMOLED+ se nemůže rovnat s displayem iphone4 !

Sylvaneya
22.03.2011, 18:15
A videl si ho? :D Ja mam iny nazor.

Btw. nemyslim galaxy s, ale galaxy s II.

dizka
22.03.2011, 19:35
Bohužel nedržel jsem ho v ruce...pravděpodobně ani ty!!A obrázky na pc jsou hodně zkreslující :*

Sylvaneya
22.03.2011, 19:39
Myslim, ze 1080p zaznam je dostatocne ukazujuci kvalitu displeju. Samozrejme, vlastnym ociam sa nic nevyrovna.

I ked, drzal som Galaxy S (SAmoled) a Iphone4 (Retina) a Iphone mi prisiel prilis presvetleny (nevedel by som si to vecer predstavit).

Inak, Retina nie je typ displeja, ale hustota pixelov.

tusim 326 ppi.

Hruusa
22.03.2011, 19:53
Dost toho ironického poustování ;)

Hrůůša.

Sylvaneya
22.03.2011, 20:02
Vedieme tu diskusiu, je to snad diskusne forum, nie :-) ?

Inak, displej Iphone4 :
- TFT LCD (zväčša monitory pri pc) tvorený IPS panelom
- 16 mil. farieb
- 640x960 px
- 326 ppi (Retina) .... alebo dpi? uz neviem.
- 500 cd/m2 jas
- 800:1 kontrast
- 3.5 inch
:-)

Hruusa
22.03.2011, 20:03
Ano, ale je vedená s arogancí, ironií ;)

Hrůůša.

Hellz
31.07.2011, 15:11
Čau nwm jestli ještě někdo odpoví na toto téma ale jestli jo tak:chěl bych si koupit iphone4 ...ale sem vtom nováček,zatím sem používal jen sony ericsson.No kdybych si tam chtěl stáhnoput nějakou hudbu,hry atd. musím mít ten jailbreak?například Angry birds :D to de jen přes ten jailbreak? a hudbu přes to itunes? kdyžtak dík za odpověď
PS:nejsem hellz-sem jeho kámoš,nejede mě forum

Hruusa
04.08.2011, 19:35
Pro hry,hudbu, aplikace, filmy není potřeba Jailbreak (flash) To ti umožní instalovat hry které neplatíš etc.

nofofr
04.11.2011, 22:55
co nevlstnite nekdo uz iphone 4s?

thilei
05.11.2011, 21:35
Je to FAKE :) za 1. je to developer, on si to mohl přizpůsobit, z 2. Na server by jsi se nepřipojil, jelikož server by nerozpoznal, příkazy od iP. a za 3. OT: Dokázal by jsi s tím hrát ?

Hrůůša.

ja len na margo toho hrania wowka na iphone..mozes si wowko zahrat napriklad cez teamviewer..je to free app priamo na appstore..nieco ako virtualna obrazovka tvojho compu priamo na ip..neda sa to s myskou a klavesnicou ani len porovnat ale na obcasne zabavenie sa je to dobre..plus ked chces ohurit kamosov ze hras wowko na mobile:D

a co sa tyka itunes tak pod windowsom je to slusne povedane riadny exkrement..ale ak by si mal mac, tak tam je to jeden z najlepsich programov..:P

Waizard
16.11.2011, 11:22
Rozmýšlam nad kúpou Iphone 4, tá cena je celkom riadna pálka preto si to chcem čo najlepšie rozmyslieť. Čítal som už desiatky recenzií, ale chcem sa spýtať aj tu.
Máte s ním niekdo osobné skúsenosti, aké ma klady a zápory, odporučili by ste ho, alebo dávate skôr prednosť inému mobilu?

Ďakujem vopred

thilei
17.11.2011, 04:05
ad waizard: ja by som urcite siel..frajerka ma iphone 4, cize s nim robim prakticky kazdy jeden den:D okrem toho mam i ja sam iphone a macbook, cize skusenosti s applom ako takym mam uz nejaky ten piatok..
klady: asi na prvom mieste ios, ten patri na prvu priecku bezpodmienecne, potom je to samotne ovladanie, touch experience, jednoduchost (vsetko potrebne si rychlo a jednoducho nastavis behom par tapnuti prstom), vydrz baterie, navzdory tomu, ze telo je prakticky zo skla, ma aj dobru vydrz (frajerke padol z ruky na chodnik uz asi 4x, a nie je na nom ani jeden skrabanec, i ked je pravda ze ma na nom gumeny kryt, ktory zakryva zadnu stranu tela), kvalitne fotky a videozaznam, nespocetne mnozstvo aplikacii a hier v app store, a co sa tyka hier tak su tam fakt luxusne kusky;), ak mas doma macintosh, ako uz byva zvykom, prepojenie medzi jednotlivymi produktmi applu je vynikajuce, takze v podstate akonahle zapojis ip k macu, fotky sa ti nacitavaju z iphoto, hudba hned priamo z itunes a podobne,..atd atd atd..kladov je neurekom

zapory: ak mas windows, tak mozno budes mat mensie problemy s itunes, pretoze pod winshitom ten program kinda blbne, ak budes chciet luxusne hry, musis si za vsetko zaplatit, ale na druhej strane je tu moznost JB a stahovania cracknutych apps,samozrejme cena, i ked dnes das za novy iphone 4 nejakych 450-550 eur za 16gb verziu, co zas nie je az tak vela..aa neviem..u mna je to asi vsetko, nevidim tu ziadne markantne alebo hoc aj mensie zapory:P

a este rada na zaver..namiesto citania recenzii si skus najst niekoho kto ip skutocne aj ma, a trochu sa s nim pohraj, nech sam uvidis ako ti padne ovladanie, struktura ios a podobne veci

Waizard
18.11.2011, 20:21
Díky, po prečítaní tvojho príspevku som sa už asi na 90% rozhodol pre jeho kúpu.... premňa je životne dôležitá ta odolnosť pri nárazoch a pádoch, ktorých u mňa zažije fakt veľké množstvo :stastny: čo sa týka hudby, mám windows ale itunes ani využiť nepotrebujem, stačí mi nahadzovať stiahnutú hudbu priamo z disku, čo by malo ísť bez problémov nie?

inak to vizerá dosť zaujímavo, celkom sa teším na tu hračičku :stastny:

thilei
18.11.2011, 21:55
ad pady: tak pokial si uz kupis zariadenie za nejakych 500 eur, je normalne zainvestovat mozno dalsich 10-15 na kupu obalu:D a tu ti vazne staci klasicky gumeny obal, ktory ti zakryva boky telefonu a zadnu stenu..sice v nom bude ip troska tazsi a robustenjsi ale svoju ulohu splni skvele..ako vravim, jej padol uz niekolko krat priamo z ruky na chodnik, doma na zem, mne napriklad iphone padol z vrecka ked som vystupoval z auta, smykol sa asi meter po zemi a nie je vidno ziaden skrabanec..a to mi spadol priamo na displej:D ale zas, ked nim budes rozbijat kokosove orechy dlho nevydrzi:D

ad presun hudby: no tu ti bude treba prave itunes..tu je aj ta "nevyhoda" u ludi, ktori maju win..nativne je v os x itunes ako zakladny program na hudbu, filmy, podcasty, aplikacie atd..ale pokial mas win, bude mozno trocha trvat kym si zvyknes na pracu s nim, sync, presuvanie hudby a podobne..budes si musiet vytvorit zlozku v compe, kde budes mat "album" na fotky, hudbu si musis hodit do itunes library a podobne aj filmy, serialy, etc..ale to je otazka par minut..

ja uz mam napriklad iphone od roku 2007 a doteraz som nepotreboval ziaden iny mobil, a viem ze uz nikdy inu znacku ani chciet nebudem:D

thilei
19.11.2011, 05:21
Myslim, ze 1080p zaznam je dostatocne ukazujuci kvalitu displeju. Samozrejme, vlastnym ociam sa nic nevyrovna.

I ked, drzal som Galaxy S (SAmoled) a Iphone4 (Retina) a Iphone mi prisiel prilis presvetleny (nevedel by som si to vecer predstavit).

Inak, Retina nie je typ displeja, ale hustota pixelov.

tusim 326 ppi.

ked myslis presvetleny tym, ze bola vysoka hodnota jasu, bud mal dotycny vypnutu samoregulaciu jasu displeja podla svetelnych podmienok, alebo si bol v prostredi, kde sa automaticky zosvetlil:D