noriamcraft
06.01.2015, 18:48
Survival server
--------------------------------------------------------------------------------------
Viem, že vo mne nemáte dôveru, keď tu nehrám už cez pol roka ale aktívne sledujem (aspon 2-3x za mesiac) počet pripojených hráčov (biedny stav celý ten pol rok s minimálnym počtom ľudí a tj. 0-5) a preto by som chcel dať zopár návrhov, ktoré by sa možno mohli využiť:
--------------------------------------------------------------------------------------
Celé moje štúdium pracujem s fantáziou, navrhovaním... - a za obdobia, kedy som hrával minecraft ma tento server v niečom ťahal. Nasledujúce návrhy podané v tejto správe som vytvoril z komplexu asi 10 servrov, kde sa mi niečo páčilo, niečo nepáčilo... Chcel som vytvoriť výcuc najlepšieho a zaradiť to do jedného servra. Predom spomínaný minesis s dúfaním, že by to zmenilo stav populácie. Nie každý má moje myslenie a preto sa moje a vaše názory určite budú líšiť, O.K. beriem to!
--------------------------------------------------------------------------------------
Teraz, keď je server pomerne mŕtvy je podľa mna čas na malú zmenu...
Ak si pozriete dynmapu je tam veľké množstvo chátrajúcich (1rok starých búdiek z dreva, kameňov a všelijakého iného materiálu, rozkopané plochy, povykĺčané údolia, 1x1x100(výška) vysoké nezmyselné stĺpy, nadmerne zastavaná mapa a ďalšie odpadky podobne ako trávniky slovenska alebo česka (v mestách po fujavici) - "smetie kade pozriem" - (PROBLÉM nie len tohto servra..)
(nie som odborník na minecraft ale (MC - prepojenie reality) v dnešnom reálnom svete má rád každý poriadok a je mi jasné, že je ťažké teraz "zrazu" niečo len tak meniť.
Mne osobne chýba začiatok - úplne hra od nuly... - neviem, Či by niekto súhlasil ale WIPE by bodol - premazanie celej mapy.
Ak by sa tak činilo, neviem či by sa dalo nastaviť veľkosť mapy o niečo vačšiu (čím väčšia mapa, tým lepšia).
Na tomto servry sa mi páčili hráči, AT, celkom zaujímave akcie ako "king eventov", niektoré pekné stavby, "težební svet" a neviem ako je to teraz ale bola tu výborná komunikácia AT s hráčmi.
Iné servre mali iné plusy (a nebolo ich málo)... Mňa na Minecrafte baví staviteľstvo a ekonomika (mokroekonomika konkrétne).
Druhý bod, ktorý by som zvolil - dal by som možnosť hráčom urobiť si svoj vlastný obchodík pri svojej rezidencií / kľudne aj priamo v nej.. (veľa ľudí, kt. hrali v mojom čase hypermarket nemohli použiť, kvôli nadmernému sekaniu - to bol aj moj problém) - dozvedel som sa za mojej éry, že sú 2 druhy obchodov - a to ten chestkový(nad chestkou tabulka s cenou atď. a ešte terajší - na bloku je hodený item , na ktorý len kliknúť a máte kúpené..) Existujú základné pravidlá aj pri navrhovaní - nejde len o estetiku, ale sú tu ešte ďalšie faktory, ktoré (prestne ako v ekonomike) musíme komponovať do navrhovania aby bolo dielo skutočne dielom - myslím tím, že nestačí "krása obchodu - keď vám tam nikto nemôže vojsť a vychutnať si ju..."(Lag lag lag..) ale treba ju aj "sfunkčniť priamy a kontakt so zákazníkmi tým, že k vám budú chodiť radi priamo do vaších domčekov, kde si môžeťe špekulatívne vytvoriť aj vaše reklamné logá (tiež hlavný nástroj komunikačnej politiky - REKLAMA) z blokov atď. - druhý typ (chestkového obchodu neseká tak estrémne ako tento terajší). - Mali sme so Subjugatom (bratom) na jednom servry supermarket (náš v našej reske, kde sme mali milión chestiek, z ktorých kupovali ľudia a nesekalo nám to vôbec).
Po ďalšie by som obmedzil stavbu reaktorov na výrobu železa a ďalších sračiek, ktoré úplne kazia zmysel hry... (myslím tím napr. iron golem farmu, XP farmu z netheru...) - je to nezávislá hra, taže ak neodobrať, tak aspoň stažiť pánom podnikateľom finančný pochod - museli by platiť za každý reaktor stanovenú sumu servru - niečo ako forma daňe a to, ak by mali 8 reaktorov platili by za každý...
Ďalším bodom by som vytvoril z 1/4 alebo 1/2 mapy PVP časť, v ktorej by sa hráči mohli zabíjať - (pod podmienkou, že o tom vedia) vyznačené okolo celého údolia tabulkami tak 10kociek od seba, že tam vstupujú - ešte by som to oddelil prírodnou hradbou (ostrý kopec). V tejto časti by bolo zapnuté PVP - ale bol by to svet ako ten vedľa kde PVP zapnute nie je - (mohlo by sa tam stavať.... - na vyhovenie partiám, ktorým v MC PvP chýba) - nevidel som to na žiadnom servry takto, mohol by to byť unikát, ktorý treba len dobre interpretovať a máte vyhraté.
Ako posledný bod by som urobil 4 (mohli by byť menej aj viac podľa potreby a veľkosti mapy) mesitečka, ktoré by boli prepojené kolajnicou a tak by sa hráČi mohli viac realistickejšie dostať do svojej časti mapy (namiesto portov) - v týchto mestiečkách by boli malé supermarkety, ktoré by si hráči mohli prenajať, ako tomu bolo doteraz, (vytvorila by sa BANKA (ak by ste vedeli) videl som to na jednom servry - ukladali sme si tam peniaze, ktoré nám zúrokovali za to, že sme im tam peniaze vložili), reprezentačné domčeky štvrti, kde sa práve nachádzame atď..
Ak by sa dalo vymedzili by ste "hranicu štátov" - každé mesto by tvorilo jeden štát, - kam by sa ľudia priradili, také imaginárne občianstvo by mali.. Boli by súťaže medzi štátmi atď... veľaaa veľaaaaa možností..
Ak by sa niečo takéto vytvorilo mne by sa tento server páčil náramne :)
Hlavne WIPE mapy je základ podotýkam
PS: pomohol by som ak by som vedel a mal možnosť
--------------------------------------------------------------------------------------
Viem, že vo mne nemáte dôveru, keď tu nehrám už cez pol roka ale aktívne sledujem (aspon 2-3x za mesiac) počet pripojených hráčov (biedny stav celý ten pol rok s minimálnym počtom ľudí a tj. 0-5) a preto by som chcel dať zopár návrhov, ktoré by sa možno mohli využiť:
--------------------------------------------------------------------------------------
Celé moje štúdium pracujem s fantáziou, navrhovaním... - a za obdobia, kedy som hrával minecraft ma tento server v niečom ťahal. Nasledujúce návrhy podané v tejto správe som vytvoril z komplexu asi 10 servrov, kde sa mi niečo páčilo, niečo nepáčilo... Chcel som vytvoriť výcuc najlepšieho a zaradiť to do jedného servra. Predom spomínaný minesis s dúfaním, že by to zmenilo stav populácie. Nie každý má moje myslenie a preto sa moje a vaše názory určite budú líšiť, O.K. beriem to!
--------------------------------------------------------------------------------------
Teraz, keď je server pomerne mŕtvy je podľa mna čas na malú zmenu...
Ak si pozriete dynmapu je tam veľké množstvo chátrajúcich (1rok starých búdiek z dreva, kameňov a všelijakého iného materiálu, rozkopané plochy, povykĺčané údolia, 1x1x100(výška) vysoké nezmyselné stĺpy, nadmerne zastavaná mapa a ďalšie odpadky podobne ako trávniky slovenska alebo česka (v mestách po fujavici) - "smetie kade pozriem" - (PROBLÉM nie len tohto servra..)
(nie som odborník na minecraft ale (MC - prepojenie reality) v dnešnom reálnom svete má rád každý poriadok a je mi jasné, že je ťažké teraz "zrazu" niečo len tak meniť.
Mne osobne chýba začiatok - úplne hra od nuly... - neviem, Či by niekto súhlasil ale WIPE by bodol - premazanie celej mapy.
Ak by sa tak činilo, neviem či by sa dalo nastaviť veľkosť mapy o niečo vačšiu (čím väčšia mapa, tým lepšia).
Na tomto servry sa mi páčili hráči, AT, celkom zaujímave akcie ako "king eventov", niektoré pekné stavby, "težební svet" a neviem ako je to teraz ale bola tu výborná komunikácia AT s hráčmi.
Iné servre mali iné plusy (a nebolo ich málo)... Mňa na Minecrafte baví staviteľstvo a ekonomika (mokroekonomika konkrétne).
Druhý bod, ktorý by som zvolil - dal by som možnosť hráčom urobiť si svoj vlastný obchodík pri svojej rezidencií / kľudne aj priamo v nej.. (veľa ľudí, kt. hrali v mojom čase hypermarket nemohli použiť, kvôli nadmernému sekaniu - to bol aj moj problém) - dozvedel som sa za mojej éry, že sú 2 druhy obchodov - a to ten chestkový(nad chestkou tabulka s cenou atď. a ešte terajší - na bloku je hodený item , na ktorý len kliknúť a máte kúpené..) Existujú základné pravidlá aj pri navrhovaní - nejde len o estetiku, ale sú tu ešte ďalšie faktory, ktoré (prestne ako v ekonomike) musíme komponovať do navrhovania aby bolo dielo skutočne dielom - myslím tím, že nestačí "krása obchodu - keď vám tam nikto nemôže vojsť a vychutnať si ju..."(Lag lag lag..) ale treba ju aj "sfunkčniť priamy a kontakt so zákazníkmi tým, že k vám budú chodiť radi priamo do vaších domčekov, kde si môžeťe špekulatívne vytvoriť aj vaše reklamné logá (tiež hlavný nástroj komunikačnej politiky - REKLAMA) z blokov atď. - druhý typ (chestkového obchodu neseká tak estrémne ako tento terajší). - Mali sme so Subjugatom (bratom) na jednom servry supermarket (náš v našej reske, kde sme mali milión chestiek, z ktorých kupovali ľudia a nesekalo nám to vôbec).
Po ďalšie by som obmedzil stavbu reaktorov na výrobu železa a ďalších sračiek, ktoré úplne kazia zmysel hry... (myslím tím napr. iron golem farmu, XP farmu z netheru...) - je to nezávislá hra, taže ak neodobrať, tak aspoň stažiť pánom podnikateľom finančný pochod - museli by platiť za každý reaktor stanovenú sumu servru - niečo ako forma daňe a to, ak by mali 8 reaktorov platili by za každý...
Ďalším bodom by som vytvoril z 1/4 alebo 1/2 mapy PVP časť, v ktorej by sa hráči mohli zabíjať - (pod podmienkou, že o tom vedia) vyznačené okolo celého údolia tabulkami tak 10kociek od seba, že tam vstupujú - ešte by som to oddelil prírodnou hradbou (ostrý kopec). V tejto časti by bolo zapnuté PVP - ale bol by to svet ako ten vedľa kde PVP zapnute nie je - (mohlo by sa tam stavať.... - na vyhovenie partiám, ktorým v MC PvP chýba) - nevidel som to na žiadnom servry takto, mohol by to byť unikát, ktorý treba len dobre interpretovať a máte vyhraté.
Ako posledný bod by som urobil 4 (mohli by byť menej aj viac podľa potreby a veľkosti mapy) mesitečka, ktoré by boli prepojené kolajnicou a tak by sa hráČi mohli viac realistickejšie dostať do svojej časti mapy (namiesto portov) - v týchto mestiečkách by boli malé supermarkety, ktoré by si hráči mohli prenajať, ako tomu bolo doteraz, (vytvorila by sa BANKA (ak by ste vedeli) videl som to na jednom servry - ukladali sme si tam peniaze, ktoré nám zúrokovali za to, že sme im tam peniaze vložili), reprezentačné domčeky štvrti, kde sa práve nachádzame atď..
Ak by sa dalo vymedzili by ste "hranicu štátov" - každé mesto by tvorilo jeden štát, - kam by sa ľudia priradili, také imaginárne občianstvo by mali.. Boli by súťaže medzi štátmi atď... veľaaa veľaaaaa možností..
Ak by sa niečo takéto vytvorilo mne by sa tento server páčil náramne :)
Hlavne WIPE mapy je základ podotýkam
PS: pomohol by som ak by som vedel a mal možnosť