PDA

Zobrazit v plné verzi : Problém s FPS



Estfeal
18.02.2013, 16:57
Zdravíčko.

Něco o mém compu
Operační Systém: Win 7 ,64bit
Procesor: i7 2600k 3,40Ghz
Ram: 8Gb
Grafika: Nvidia GeForce 560gtx

Můj problém spočívá v tom ,že mi comp táhne Wow z 12-17% na jednom jádře , fps tudíž mám někde kolem 100 ( ve hře) , když zapnu čistě WoW , tak mám 240 fps , když loguji 2+- fps . Zkoušel jsem to i na jiných hrách - NFS MF 2012 60fps stálých ,ale jakmile začnu jezdit 30fps , zkoušel jsem Assassins Creed kde mám 620 fps .
Config u WoW jsem přepisoval na počet jader a ramky ,ale stejně to nepomohlo :-/

Díky za rady a nápady .

Yuphon
19.02.2013, 12:16
Nejak nechapem co presne mas za problem, ze ti wow ide "len" na 100fps? pretoze to je velmi vela nevidim dovod preco by si chcel viac

Estfeal
19.02.2013, 14:06
Tak jsou místa kde mi letí WoW 250 fps, ale jde o to ,že se dlouho načítá , občas to fps dost hapruje ( sindra , lk ) a další místa / intance a když byl Lape v Elwynu s drakem a pouštěl něco na styl hellfire ( spell plošný ) , tak jsem měl fps 13 , prostě některé náročenější věci to nestíhá jak to táhne ten počítač jen na 1 jádro ze 4 a ještě z tak malého procenta

K4M1L
19.02.2013, 14:31
no, ale to je primárně diskem. Odněkud se ti ty textury musí načítat. Když disk nestíhá, tak grafika i při nejlepší vůli nemůže renderovat, protože nemá z čeho. Jestliže máš peníze navíc, kup si ssd. Jestli nemáš, tak si dej wow na disk kterej neni zatíženej systémem a jinym SW a bude se z něj číst jenom to wow/jiný hry a sleduj změny. Ale nepočítej s tím, že když budeš mít wow na HD a HQ tak budeš mít i v nejvyšším zatížení 100 fps. Nevim jak sleduješ zátěž proccesoru, ale jestli to děláš tak, že uprostřed hry pustíš správce úloh a wow minimalizuješ, tak to neni objetivní. Wow umí bejt docela nenáročný, ale taky dokáže dát PC pěkně pokouřit. Zvlášť když má renderovat věci který nejsou v ramce. To stejný je i s tim načítáním. Když ti jdou data z disku pomalu do ramky, tak holt musíš počkat.

Estfeal
19.02.2013, 16:01
WoW mám na D: čku ( 1TB SATAIII/600 7200RPM ) , žádná zátež krom WoW by tam být neměla ,ale jde mi celkově o to,že mi vlastně je tahle rychlej PC k ho*nu , když to tahá to jedno jádro a při větší záteži se to občas hryzne . Načítání chápu ,ale poklesy fps ne :)

K4M1L
19.02.2013, 16:11
poklesy FPS jsou daný tím, že se ve wow stane něco co není načtený v ramce - viz eventy bossů, GM spelly a tak. Případně to, že se toho musí zpracovávat hodně - velkej počet lidí, addi atp. Btw. disk máš defragmentovaný? A to že to jede jen na jedno jádro - nediv se, až udělají wow který pojede třeba na 8 threadů, tak budeš mít po problému se zátěží jenom jednoho jádra.

Estfeal
19.02.2013, 18:06
OK díky .. Defragmentaci provedu .. Nedělal jsem