PDA

Zobrazit v plné verzi : Problém s internetem



fromwest
19.01.2013, 19:52
Zdravím, mám menší problém skrz internet. Internet mi normálně fungoval cca 5 měsíců. Sám od sebe se mi začal vypínat. Musím vždy rychle zakázat místní síť a opět jí povolit. Byl u mě i technik, vyměnil router a internet mi šel 1 den nonstop. druhý den mi to začalo dělat znovu. Společnost tvrdí že od nich je vše v pořadku. zkoušel jsem dokonce i novou sitovou kartu plus programy jako hijackthis atd a stale nevim co s tím za radu děkuju

K4M1L
19.01.2013, 20:30
To je dost nedostatečnej popis. Pingy ti jdou když ti nejde internet? Máš to kabelem nebo pře wifi? Typ routeru, Poskytovatel internetu? Jinej síťovej HW (wifi router, swich...)? V PC máš nastavenou IP na pevno nebo ti ji přiděluje DHCP?

fromwest
20.01.2013, 13:41
To je dost nedostatečnej popis. Pingy ti jdou když ti nejde internet? Máš to kabelem nebo pře wifi? Typ routeru, Poskytovatel internetu? Jinej síťovej HW (wifi router, swich...)? V PC máš nastavenou IP na pevno nebo ti ji přiděluje DHCP?

tak ip adresu mám stalou, mám jí danou od poskytovatele internetu "levnýnet". Internet mám propojen pomocí routeru+wifi TP-Link. Takže první kabel mi jde od hlavní krabičky do modemu a druhy kabel od modemu do síťové karty. Nezkoušel jsem zda-*li mi jde pink například přes příkazový řádek příklad "ping seznam.cz", právě už mě nic nenapadá jenom formátovat windowsi, počítačům rozumím dá se říci dobře, ale s podobnou věcí se setkávám prvně

K4M1L
21.01.2013, 01:44
No ono by bylo fine nechat si to logovat, v jakej situaci a jak se ti to odpojí. Každopádně bych zkusil jiný model routeru, zkontrolovat ovladače a hlavně ty logy no. Třeba tě odstřihne firewall nebo tak něco. Prostě software.
A když se ti to odpojí, tak DHCP normálně běží? Resp. dokážeš se na něj připojit? Ten ping zkus a zkus tak ping na ten router, když tě to odpojí.