PDA

Zobrazit v plné verzi : Bios



kokos
01.09.2011, 14:29
ahoj mam problem na druhem notasu byli tam drive visty ty jsem pozdeji odstranil a dal tam XP no a ted potrebuji zpet k vistam a ta vista m byt schovana na disku ale v BIOSU jsem nastavil prioritu cteni z disku ale vubec to nenabootuje ty visty a nespusti instalaci jen dal normalne nabehnu XP nevite co s tim?

Seefik
01.09.2011, 15:34
Ty si měl ty Visty předinstalovaný?

K4M1L
01.09.2011, 17:01
pred startem XP mackej F8, otevrou se ti volby spusteni, pokud tam nebude moznost instalace win vista, tak mas proste smulu a nikde ti nezbyly...btw od jaky firmy je ten ntb? Treba ma nejakej jinej recovery system...

Seefik
01.09.2011, 17:10
Bohužel jak říká Kamil no...proto sem se ptal jestli to máš předinstalovaný...pokud si měl na tom NTB předinstalovaný Visty a ty si jenom dokončil instalaci, tak tam ta samotná instalace prostě nikde neni. Každopádně se koukni do krabice od toho NTB, jestli tam někde nemáš náhodou instalační CD, někdy ho k tomu dávají....

K4M1L
01.09.2011, 18:48
obvykle to bejvaj recovery tools atp. Nevypadá to jako CD windows. Ale jinak jednoduše si stáhni visty ze stránek microsoftu nebo odkudkoli, dej tam svůj licenční klíč a máš to, nemusíš řešit žádný recovery.

kokos
01.09.2011, 19:07
ok dik moc no problem byl i jinde stahl jsem si visty jine ale ty XPcka se drzej jak svine s odpustenim receno pracuji an tom btw dik za ten napad s microsoftem


jojo byli predinstalovany ale v servisu mi udelali hezky format disku takze visty byli fuc

btw muzes mi prosim poslat odkaz odkad to stahnout na tom microsoftu ne a ne to najit ..... dekuji

Seefik
01.09.2011, 20:14
Tak nejmenší problem jak se zbavit OS je naformátovat si disk viď...pokud potřebuješ zálohu dat, tak jedině jestli máš externí disk nebo více pevných disků, každopádně formát bych ti doporučil, zvlášť při přeinstalaci OS ;-) Pročistíš tak PC

kokos
01.09.2011, 21:13
no zbavi me OSka nova instalace tech vist ale problem je najit ty visty prvne a za druhe nabootovat je z disku prosim K4M1L o poslani odkazu kde stahnu ty visty nasel jsem visty jen ve formatech .ISO a s tim si neumim poradit popravde da se to otevrit pres daemon tools ale to asi tezko kdyz to mam nabootovat a kdyz to oteviram na druhem compu rika otevrete v bootovani pocitace

K4M1L
01.09.2011, 22:29
http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/vypalovani_cd/iso-cd-burner/?g[hledano]=iso%20burner&g[oz]=1.0 isoburner. Vypálí ti obsah ISo souboru na CD/DVD. a potom spustíš normální istalace, to už znáš ne?

kokos
01.09.2011, 23:38
dneska jsem uz totalne mrtvej zitra se na to vrhnu dekuji moc za pomoc pak napisu jak to dopadlo ale vzhledem k tomu ze se mi ten acer vratil ze servisu zavolal jsem si pro radu i tam mluvili neco o mackani alt + F10 ale to nefungovalo


btw zavolal jsem do servisu ze mam s timhle presne problem a ty blbouni mi nutej novou licenci tak jsem je poslal do haje ze uz jednu mam tak an co druhou ale stale nemohu najit funkcni visty ted stahuji dalsi

kokos
02.09.2011, 10:51
ja uz z toho fakt nemohu stahl jsem 4 ruzne udajne windows vista home premium X64 ale ani jedna nefungovala uz nevim co s tim byl bych vdecny i za odkaz na funkcni visty.....btw nejcasteji stahuji pres torrent

K4M1L
02.09.2011, 14:01
tak nam alespon prozrad co je to za znacku ntb...

kokos
02.09.2011, 19:59
no znacka je ACER avsak mohu s radosti oznamit ze dnes v okolo 18:00 zde uspesne byl nainstalovan windows 7 ultimate X64 vsem dik moc za pomoc hotovo