PDA

Zobrazit v plné verzi : Menší problém s WIN xp



Xorino
23.07.2011, 16:24
Zdravíčko, vyskytol sa taký menší problém, teda trvá to už dlhšie, zopár týždňov. (ale len teraz som objavil túto časť fóra)
.....Takže, ide o to: pri zapínaní aktualizovaného (ale "pritátskeho")Windowsu XP SP3 ver.2002, po spúšťacej kontrole antivírusového programu, si Win. ako keby spraví takú malú prestávku, HDD je ticho, procák na 0%, na takú cca +/- minútku a až potom sa dokončí načítavanie všetkých tých programom, čo sa spúšťajú pri štarte.
.....V podstate by my to ani nevadilo, lebo aj napriek tomu môžem otvárať priečinky, spúšťať programy,... Ale keď win. "dobehne", tak zo spodnej lišty vybehne bezpečnostné upozornenie, že nieje zapnutý FireWall, pritom som ho nevypínal. Keď som ho chcel znova zapnúť, tak už nebolo treba - sa zapne sám. Keď počas tej "pauzy" spustím Správcu úloh a prejdem na procesy, tak ani jeden proces nemá priradené meno používateľa. Dnes som si všimol, že to zasahuje aj do NODu, tak že Real-time file system protection je Non-functional. img (http://img811.imageshack.us/img811/9081/prfy.jpg)
.....Skúsil som, či to nie je nejakým vírusom, ale PC je čisté, nechal som aj skontrolovať chyby na zväzku s automatickou opravou a stále sa to deje. Čím to môže byť ?

Yuphon
25.07.2011, 16:14
imho sa k tebe dostal tzv. facebook virus.. registruj sa na forum viry.cz a v sekcii "Řešení problémů, logy" si zaloz topic s opisom problemom + logom z programu RSIT ( navod tu http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php?f=13&t=105895 ) tam sa zaoberaju problemami co sa tyka virusov atd..

warik
25.07.2011, 16:56
1. Ta tvoje "přestávka" Winů může být způsobena tím, že máš málo místa na systémovém disku (ideální je mít na systémovém disku kolem 1.5Gb voléno místa, když máš disk hodně zaplněný brzdí to systém celkově - náběh, loadování, fungování).
2. To s tím bezpečnostním upozorněním o FireWallu, chtělo by dodat, jestli používáš systémový a nebo nějaký jiný. Pokud nějaký jiný (a jsi si jistý, že ti funguje), pak by mělo stačit: vypnout svůj FW, zapnout a znovu vypnout Windousovský FW a pak znovu spustit ten svůj FW. Ale dávej pozor, rozhodně při tom neměj aktivní internetové připojení (prohlížení webů, stahování, skype, icq, atp...)!!
3. Často se mi to stává, že se lidi ptají, ale už musím odpovídat jinak: Doporučuji ti přejít na novější verzi systému. Chápu proč máš pořád XP, ale pokroku se nevyhneš a už v dnešní době mohou nastat komplikace s kompatibilitou XPček s různými programy nebo nějakými novějšími aktualizacemi do starších programů. Prostě to nefunguje...

Xorino
25.07.2011, 20:45
Yuphon:
Ten program, RSIT, je na sken proti malvéru, čo ja som si už prekontroloval, SpyBot2 a 0 detected. A ešte tie "zadné vrátka (http://www.james008.net/web/pluginy/viryczupload/virycz/rsit1.png)", že autori sa nezaručujú za svoj program a nenesú žiadnu zodpovednosť za poškodenie pc pri jeho použití, tak to ma moc nepresvedčilo.

Warik:
1) 33,871%12,6GB =)voľného miesta, takže tým to asi nebude.
2)Vtedy som mal len Win Fire Wall, aj keď dnes my pribudol 2. v SpyBot2.
3)To nepripadá do úvahy, bo by tento môj stroj Vistu, či 7čku nezvládol.

A zvláštne je, že tie "prestávky" sa už skončili, nič som nerobil o nič som sa nepokúšal, a tie "prestávky" skončili. Asi 3-4 štarty no problemo. :D
Ale vďaka za pomoc.

warik
29.07.2011, 15:18
Tak možná, že jsi tam měl nějaký aktualizace, a system je potřeboval nakonfigurovat.. :)

Yuphon
29.07.2011, 15:40
Yuphon:
Ten program, RSIT, je na sken proti malvéru, čo ja som si už prekontroloval, SpyBot2 a 0 detected. A ešte tie "zadné vrátka (http://www.james008.net/web/pluginy/viryczupload/virycz/rsit1.png)", že autori sa nezaručujú za svoj program a nenesú žiadnu zodpovednosť za poškodenie pc pri jeho použití, tak to ma moc nepresvedčilo.



program je iba na vytvorenie logu, nerobi ziadne "destruktivne" operacie, a presne podla toho logu by ti radci na fore vedeli poradit ci mas virus alebo nie

Xorino
31.07.2011, 09:29
Warik, no možno, ale teraz už ani neviem či to robilo aj po aktualizácii, alebo nie.
Yuphon, dobre, veď aj SpyBot vytvorí log, a až potom sa rozhodnem čo spraviť, joke :D
Ale našťastie to už prestalo.