PDA

Zobrazit v plné verzi : Zamrzání WoW



Enormous
17.06.2011, 12:59
Dobrý den,

již delší dobu má moje přítelkyně problém s WoWkem. Když zapne hru začne jí po chvíli zamrzat. Někdy to trvá 5 sekund, někdy hraje 15 minut a někdy jí to vydrží třeba 2 hodiny (ale to jen ojediněle). Hra pak začne dostávat freezy. někdy jsou krátký třeba 10s to jde 10s freez, ale někdy trvají třeba i minutu a někdy zamrzne celý počítač úplně a pomůže jen restart.

Zkoušel sem všechno možný, od snížení grafiky, smazání addonů, cache, wtf, přes kompletně novou instalaci hry, nakopírování mojí verze hry, dokonce i vypnutí zvuků ve hře. Nic nepomáhá.

Počítač má lepší než, přesnej typ teď nenapíšu, ale jedná se o nějaký AMD myslim že typ procesrou je e4850, klasický 2jádro s integrovanou grafikou která má 256 ram, na desce jsou 2x1024 ram. Prostě normální počítač co by měl WoWKo i na lepší detaily zvládat naprosto v pohodě. Zkoušel sem nové ovladače na grafiku, zkoušel sem tam dokonce vrazit i svojí starší grafiku, ale taky to nepomohlo. Directx v počítači nainstalovaný.

Počítač projetej Avastem, pak programama proti červům, taky nic nepomohlo.

Zajímavé je, že většinou za běžného provozu PC, člověk třeba něco půl dne na počítači dělá a pak si zapne WOWKo, tak je nereálně aby šlo, freezy jsou okamžité. Po restartu počítače je možnost, že si člověk aspoň chvíli zahraje. Vůbec netuším, v čem by mohla být chyba. Přijde mi to jako kdyby počítač nestačil uvolňovat dost rychle paměť a nějaké procesy by to WoWKo prostě brzdily, ale pak zase nechápu, jak je možné, že jednou za čas se stane, že to jede třeba 2-3 hodiny v pohodě.

Tohle je záhada na kterou nedokážu přijít a potřeboval bych poradit, čím by to mohlo být :)

Předem děkuji Enormous

K4M1L
17.06.2011, 15:16
doporučuji prubnout to s jiným diskem, mě se to stávalo taky, protože se prostě disku nechtělo točit ...

Enormous
17.06.2011, 15:22
Gamebooster vyzkoušim, díky a s tim diskem, taky mě to napadlo, ale disk se mi měnit nechce :) a navíc vše ostatní na tom počítači jede v pohodě, i daleko náročnější hry než je WoWko jedou :) Jen tohle prostě zamrzá, ale ten disk vezmu v úvahu, taky díky.

Jestli ještě někoho něco napadá, tak sem s tim, sem rád za každej nápad :)

edit: S tim diskem bych to mohl zkusit, snad se nerozpadne, když ho vytáhnu z mýho 8 letýho dědečka :D

K4M1L
17.06.2011, 15:23
zkus tam prostě strčit disk ze svého pc na zkoušku, když to pude tak máš jasno... jinak náročnější hry možná, ale málokterá má 16GB :D

Tamurilë
17.06.2011, 15:42
to ma dneska kazda druha hra :D tolik GB

K4M1L
17.06.2011, 18:28
např?

Tamurilë
17.06.2011, 18:46
treba Sacred 2 :D doporuceno:
• 25 GB volného místa na disku + 600 MB pro stránkové soubory

K4M1L
17.06.2011, 21:33
a to na tom hraješ? :) saint row, to hraju na xboxu :) to je prostě GTA :D

Spark
26.06.2011, 02:05
když jsem to ještě aktivněji hrával, měl jsem stejný problém, už nevím jak jsem to tenkrát vyřešil ale bylo to kvůli stahování informací ze serveru, třeba cache atd., myslím že kompletní přeinstalace windowsů a pořádná instalace wowka by to vyřešila, už je to dlouho opravdu si nevzpomenu jak jsem si s tím poradil

Snajl
01.07.2011, 19:52
Dělá ti to v battlegroundu, nebo čisté ve freedom či jinde?

Enormous
01.07.2011, 20:28
Dělá to úplně všude i v základnim menu, ještě před logem do hry. Bohužel sem neměl čas ještě vyzkoušet to s tim diskem a teď jedu tejden na dovolenou, takže to ještě chvíli zustane nevyzkoušený :)

Enormous
17.09.2011, 16:07
Tak diskem to neni. Zkoušel sem dát svůj na kterym mi to jede doma v pohodě a problém přetrvává. Je to zvlášstní, normálně jede CPU na cca 40% a v lagu klesne na jedno procento, jak kdyby počítač vůbec nepracoval. Pořád nevím, čim to může být.

K4M1L
17.09.2011, 16:19
tak jsi to zkusil přesně špatně...vem disk od přítelkyně a strč ho do svýho PC...Podle mě to bude v disku, mě to dělá na disku kde jsou vadný sektory, zkus program S.M.A.R.T, ukáže ti zdraví, teplotu, vadný sektory, rychlosti čtení a zápisu...chyba třeba nemusí bejt v disku, může bejt v řadiči. jenom takovej odhad, když ubereš ramky začne to házet modrý smrti...

Enormous
17.09.2011, 17:15
No ono, když vezmu disk od ní a vrazim ho do svýho PC a WoWKo z jejího disku pujde, vůbec nebudu vědět, jestli je to tím diskem a nebo něčím úplně jiným, protože ostatní komponenty budou z mého PC (grafika, ramka, ovladače atd.) Prostě je to záhada, kterou se asi nepodaří rozlousknout.

Mr. Boombastyc
17.09.2011, 17:55
me taky sem tam wowko zmrzne :D ale co uz

Enormous
17.09.2011, 22:45
Boombastyc, no jo, jenže tady je problém, že tohlé není občas, nýbrž stále.... kdyby se to stalo jednou za 2 hodiny tak to vůbec neřešim. Bohužel je to nehratelný a seká se to třeba každejch 5sekund na 3 sekundy, jak je popsaný v prvním přízpěvku. A je zajímaý, že náričnější hry na grafiku jí jedou v pohodě. Prostě záhada nad záhady...

Diskem ani kabelem to teda taky nejspíš neni, protože kabely sem si přitáhl svoje. Přehříváním PC taky ne, když je úplně studenej, je situace stejná.

K4M1L
17.09.2011, 23:35
vem svuj disk a strč ho k ní do jejího PC...pokud to nebude dělat, tak víš kde je problém...to je ten nejjednoduší pokus ;) a když to půjde ok, tak víš, že v disku to neni, tak postupně můžeš zkusit i ostatní komponenty...vem si k ní svůj PC, vem šroubovák, udělej si hodinku času a testuj komponenty.

Mr. Boombastyc
18.09.2011, 01:52
Boombastyc, no jo, jenže tady je problém, že tohlé není občas, nýbrž stále.... kdyby se to stalo jednou za 2 hodiny tak to vůbec neřešim. Bohužel je to nehratelný a seká se to třeba každejch 5sekund na 3 sekundy, jak je popsaný v prvním přízpěvku. A je zajímaý, že náričnější hry na grafiku jí jedou v pohodě. Prostě záhada nad záhady...

Diskem ani kabelem to teda taky nejspíš neni, protože kabely sem si přitáhl svoje. Přehříváním PC taky ne, když je úplně studenej, je situace stejná.

Jo takle.. tak to je neprijemny. Me se to sekne tak asi tak pulkrat az jednou denne, jakoze uplne, ze musim wowko vypnout pres spravce.
Anebo sem tam v bg treba na 2-3 s - tak 1-2x denne.
U me to je asi spatnou RAMkou, resp. neco se pokazilo, pac mi wowko bere 800 MB, coz se mi zda hrozne moc

Enormous
18.09.2011, 13:09
RAMka je asi jediný co by to ještě mohlo být, i když má slušnou a jak řikám, její počítač zvládá i náročnější hry než je WoWKo... addony sem jí všechny smazal co by mohly žrát paměť....vyzkouším jí asi no....pak už leda procesor :D ale to je taky podle mě blbost mě WoWko jede krásně na jednom jádru 2,8 pentium a u ní aby byl problém na dvoujádru je podle mě blbost....

Mr. Boombastyc
18.09.2011, 13:52
mne jelo na jednojadru 1 GHZ(athlon) a 32 MB grafika :D Ramka tam byla 512+256 MB
NO kdyz tam bylo hodne lidi tak mi to nezvladalo - jako 25ky, AV, dalaran atp. :D
zvlastni ze predtim to slapalo s 768 RAM a ted mi wowko bere klidne 800 :D mozna jiny nastaveni detailu atd.

No jinak wowkem se da slusne pocitac zamestnat, kdyz das multisampling 8x :D
Kdyz jsem to hodil kleslo mi FPS ze 100 asi na 4 :D

K4M1L
18.09.2011, 15:20
jak říkám, vem šroubovák a testuj ;) ještě před tím možná reinstall windows...

Mr. Boombastyc
19.09.2011, 20:54
ja myslel vem sroubovak, co ma aspon pul metru na delku a pul kila a dej mu co proto, kdyz neposloucha :D

Enormous
18.10.2011, 15:44
No tak jsem zkusil nainstalovat Cata, jestli se náhodou problém nevyřeší a bohužel ne, hra stále freezuje a co je ještě zajímavější, freezoval i launcher při instalaci Cata. Ten počítač prostě tuhle hru nemá rád :( vážně nevim jak to spravit.

xPooDyx
27.03.2013, 18:02
me to dela to same nekdy se mi podari login do hry a nekdy se mi to sekne myslel jsem ze je to mistem kde jsem ve wow ale neni a zvlastni je ze cata na EQ mi jede bez problemu a nemam tuseni cim to muze byt kdyz rikas diskem myslis ze by pomohlo kdyz wow nainstaluji na jinej disk abych pouzival druhej mam v PC 3