Thanks Thanks:  0
Dislikes Dislikes:  0
Výsledky 1 až 10 z 59

Téma: Nový stroječek, prosím rady :)

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Ověřený člen
    Založen
    08.01.2011
    Příspěvky
    23
    Post Thanks / Like
    Vliv na reputaci
    0
    Citace Původně odeslal majkyy Zobrazit příspěvek
    Áno o tom ja viem, a nepopieram to, ale skôr som narážal na to, že na hry je výhodnejší XboX, ktorý kúpiš aj do 100eur, a nemusíš doň vraziť žiadne peniaze len preto, aby si si zahral najnovší Battlefield etc. kým do počítača musíš dokupovať stále nové a nové hardvéry, len aby Ti tá hra šla aspoň na 20fps. Tými textami, ktoré si postol vyššie len dokazuješ, že mám pravdu, XboX je starý 7rokov pomaly, a stále na tom v pohode a v slušnej kvalite šlapú najnovšie trháky, kým počítač z roku 2,005 by ti pri troche šťastia utiahol CoD:MW2 na 10fps :-)
    Ja som na tak starom PCčku prešiel CoD MW na najnižšom rozlíšení, občas to šialene cukalo, ale pohoda... a hrával som na tom dlho predlho zaklínača detaily nič moc, ale vtedy ma to dosť bavilo
    Bola to zostava CPU: Intel P4 3,0 GHz, 1GB RAM DDR, GPU: GF6600 128MB, MB: Foxconn mATX (viac o nej neviem, ani som nikdy nevedel), to PC má 7 rokov a stále funguje, bratranek ho má na internet

    Teraz mám 2 roky starý PC, a nový Elder Scrolls: Skyrim mi ide na ultra detaily, pri starom mi hry nešli na plné po polroku, nieto ešte po 2 rokoch... zostava CPU: AMD Phenom II X4 3,2GHz, 4GB RAM DDR3, GPU: ATI Radeon HD5770 1GB DDR5, MB: Gigabyte GA-790XTA-UD4, šlape furt v pohode všetko, niečo nie celkom na plné detaily, ale proste no... a na tom dokupovaní HW súčiastok na tom je postavený celý predaj samostatných súčiastok... Ja dokupujem jedine disky, keď mi už miesto nestačí No a XboX keď ti vyhorí môžeš ho zahodiť, v PC ale zväčša nevyhorí všetko, stačí vymeniť spálené komponenty a ideme ďalej



    EDIT: Toľko k vášmu OT, a teraz k veci:

    Vidím, že mu tam všetci pcháte 4jadro od intelu, pritom tie sú omnoho drahšie ako tie od AMD - netvrdím ale že nové AMD procesory k niečomu sú, ja mám konkrétne horeuvedeného 2-ročného phenoma a som s ním spokojný, pretože phenomy boli super, ale časom som prišiel na to, že mne by pokojne stačilo aj 2jadro, nakoľko to 4jadro plne nezaťažím...
    Pre autora topicu jedna otázka - Načo chceš 4jadro? Hry si vychutnáš aj na 2jadrovom procesore, a celkom kvalitne, 4jadrá sú vhodnejšie na PC určené na úpravu videa, kde ten výkon je rozhodne potrebný. Aby ten pc riadne fungoval je síce potrebné, aby sa komponenty navzájom utiahli, ale to rovnako nemení nič na fakte že časom prídeš na to, že sú ti 4 jadrá prakticky nanič... ak ale ostaneš pri 4jadre, odporúčam popozerať sa aj po tichšom chladiči na procesor, lebo ti ten hluk bude liezť na nervy
    Naposledy upravil Morpheus; 06.02.2012 v 12:35.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •